“Minule tähendab põhjamaine võrdõiguslikkus seda, et kumbki sugupool ei domineeri. Tuleks püüelda tasakaalu poole. Sooline võrdõiguslikkus ei pea olema surmtõsine võitlus. Oma filmiga soovisin näidata, et teemale saab läheneda mänguliselt. ” Nii räägib režissöör ja stsenarist Maria Winther Olsen (Fääri saared), kelle lühifilm „Tasakaal“ (tehtud koos Taani noorte Josefine Pili ja Ane Mikkelseniga) võitis 2014. aastal Põhjamaade Ministrite Nõukogu soolist võrdõiguslikkust käsitleva noorte filmivõistluse.

Kuni 30. aprillini toimub Tallinnas rida sündmusi koondpealkirja all #naistEST, mille fookuses on naiste õigused ja sooline võrdõiguslikkus – seda ka Põhjamaise vaatenurga alt. #naistEST tõstatab küsimusi kirjutamata reeglite kohta ühiskonnas. Näituste ja filmiprogrammide eesmärk on ärgitada märkama ja mõtestama suhtumis- ja käitumismalle, mis takistavad naiste õiguste realiseerimist.


Lehekülg 1 / 52

Kontakt

Ruudu veebi

Ruudu Raudsepp

kommunikatsiooninõunik

tel. 627 31 07
mobiil: 55 60 2154
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid