Arvamusfestival

Igasuvine folkemødet ehk rahvakoosolek Bornholmi saarel Taanis. Igasuvine folkemødet ehk rahvakoosolek Bornholmi saarel Taanis. Foto: Mette Højberg/norden.org

Põhjamaade poliitikanädala või arvamusnädala traditsioon sai alguse ligi 50 aastat tagasi. 1968. aasta suvel arutles tollane Rootsi haridusminister Olof Palme Gotlandil veoauto kastil seistes vahetult rahvaga. Sündis igasuvine Gotlandi tippsündmus Almedaleni poliitikanädal. Poliitikute, arvamusliidrite, ekspertide ja ajakirjanike seas ülipopulaarseks kujunenud üritus on inspireerinud sarnaseid arutelunädalaid või -päevi korraldama nii teisi Põhjamaid, Balti riike kui ka ülejäänud maailma.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu tõstatab igal suvel Põhjamaade koostööle olulisi teemasid arutelude ja ürituste kaudu Folkemødetil Taanis, Almedalenil Rootsis, SuomiAreenal Soomes, Arendalil Norras ning Folkemødetil Islandil. 2016. aastal toimub esimest korda sarnane sündmus Gröönimaal ning kannab nime Qassimiuaarneq.

Eestis toimus Arvamusfestival esimest korda 2013. aastal Paides. Alates 2016. aastast on Arvamusfestivalil aktiivselt kaasa löönud ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid