Arvamusfestival 2018: kultuuripealinna debatt

Demokraatia ala foto

 

Aeg: 10.-11. august
Koht: Paide

 

 

Laur Kaunissaare

Dramaturg Teatris No99

Laur Kaunissaare (1982) on varasemalt ta töötanud ka Tallinna Linnateatris ja Kanuti Gildi SAALis. 2018. aastal oli ta Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul valminud žanriülese suurteose „Saja lugu“ dramaturg. Laur kuulus Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 meeskonda, kus ta juhtis interdistsiplinaarsete projektide programmi.

„Igaüks saab demokraatias osaleda ühel väga lihtsal moel – räägi rohkem inimestega, kellega sa nõus ei ole!“

berk vaher

Berk Vaher

Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna juht

Kirjanik, kriitik, lektor ja DJ Berk Vaher juhib Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonda, aitab korraldada Prima Vista kirjandusfestivali ja koostab Tartule 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise taotlust. Kuulub Müürilehe kolleegiumi, tuleval sügisel peab loenguid Viljandi Kultuuriakadeemias.

„Igal kodanikul on õigus saada teavet oma vahetut ja laiemat elukeskkonda puudutavate otsuste kohta, seda teavet kriitiliselt hinnata ja jagada - see on arvutiajastul päris käepäraseks tehtud. Tartu on praegu suurepärane näide, kuidas selline teabejagamine ja kriitiline analüüs loob kogukonnatunnet ja poliitilist konsensust. See omakorda annab inimestele suurema julguse oma linna ja keskkonna kaitseks välja astuda, isegi tänavatele meelt avaldama tulla ja nõnda mõjutada riiklikke otsuseid. Samas loob see ühistunne kandepinna järgmisteks suurteks arenguhüpeteks, ka kultuuripealinna programmi teostamiseks.“

 

Ib Christensen

Endine Aarhusi linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja

Ib on sündinud 1952. aastal. Ta töötas aastatel 1999–2018 Aarhusi linnavalitsuse kultuuriosakonna juhatajana. Alates 1. juunist 2018 on ta pensionil. Ib lõpetas 1979. aastal Aarhusi ülikooli politoloogia erialal. Järgmisel aastal asus ta tööle Aarhusi linnavalitsuses kultuuri- ja vabaajategevuse alal, millele ta pühendas terve oma karjääri. 1990–1998 töötas Ib Aarhusi festivali ja kultuurikeskuse majandus- ja haldusjuhina. Aastatel 2007–2012 kuulus Euroopa kultuuripealinna tiitlile kandideerimise töörühm Aarhusi linnavalitsuse kultuuriosakonna alla. Aastatel 2013–2018 kandis Euroopa kultuuripealinna tiitliga seonduva eest hoolt Foundation 2017 tihedas koostöös Aarhusi linnaga.