Arvamusfestival 2018: põhjamaade eeskuju

Demokraatia ala foto

 

Aeg: 10.-11. august
Koht: Paide

 

kai klandorf

Kai Klandorf

Vabaühenduste Liit, juhataja

Kai on Vabaühenduste Liidu juhataja. Varem on ta töötanud Eesti Väitlusseltsis rahvusvaheliste projektide juhina ja esindab seltsi globaalse väitlushariduse assotsiatsiooni IDEA nõukogus, kus kannab ka presidendi rolli. Kai on töötanud õpetajana Leie põhikoolis ja Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis. Tervise Arengu Instituudis vedas Kai ühte suurimat tõenduspõhist universaalennetuslikku programmi. Lisaks panustab ta argumenteeritud ühiskonna arengusse koolitajana sotsiaalses ettevõttes SpeakSmart. Kai leiab, et Eesti suurim väärtus on aktiivne kodanik, kes on valmis panustama ja ühiselt tegutsema, leidmaks lahendusi ka kõige keerukamatele väljakutsetele.

„Rohujuure tasandi osalemiseks on suurel hulgal erinevaid viise – kui ma näen, et minu kodukandis on miski paigast ära, saan jagada oma kohaliku omavalitsuse vastava ametnikuga või siis valitud esindajaga ideid, et kuidas saaks asju paremaks teha. Kui ma tahan mingi tegevusvaldkonna tegevusele kaasa aidata, saan annetada oma vaba aega või raha ühingule, kes selles valdkonnas tegutseb. Kui ma näen, et midagi võiks olla paremas korras, saan võtta kätte ja ka ise luua ilu nagu nt seda tegi Lasnaidee https://tallinn.postimees.ee/2901321/lasnamaelased-kutsuvad-treppe-varvima. Eesti väikeses riigis on väga palju võimalusi oma heaolu parandamiseks ja rohujuure tasandil osalemiseks.“

taavi rõivas

Taavi Rõivas

Riigikogu liige

Taavi Rõivas on Riigikogu liige, Eesti Vabariigi peaminister aastatel 2014-2016 ning Eesti Vabariigi sotsiaalminister aastatel 2012-2014. Peaministrina pidas Rõivas Eesti ja Põhjamaade koostööd oluliseks, tähtsustades seda nii küberkaitse-, transpordi- kui energia valdkonnas. Eesti Reformierakonna esimehena tõi Rõivas 2015. aastal käibesse narratiivi Eestist kui Uuest Põhjamaast.