Arvamusfestival 2018: kauboikapitalismist väärtuspõhisesse ettevõtlusse

Demokraatia ala foto

 

Aeg: 10. august, 16:00-17:30
Koht: Paide, demokraatia ala 

 Otsime argumente, mille abil veenda kasumi teenimise eesmärgil loodud ettevõtte juhti vastu võtma otsuseid, mis lühemas perspektiivis tulu ei too või siis lausa suurendavad kulutusi, aga on ühiskonna jätkusuutlikkuse seisukohalt ülimalt vajalikud. Nuputame, kuidas ühildada jätkusuutlikkust ja kasumlikkust ning jagame vastavat kogemust Põhjamaadest. Küsime publikult, kuidas teiste kogemust parimal moel Eestis kasutada võiks.

kati ihamäki

Kati Ihamäki

Finnairi direktor jätkusuutliku arengu alal

Kati Ihamäki on olnud Finnairi direktor jätkusuutliku arengu alal alates 2008. aastast. Ta on pühendunud Finnairi säästva arengu strateegia kujundamisele ja haldamisele ning säästlikkusega seotud küsimuste kaasamisele ettevõtte konkurentsistrateegiasse. Kati on varem töötanud Finnairi Oneworldi alliansi direktorina, kahepoolsete lepingute halduri ning välisesinduste teenuse- ja kvaliteedijuhina.

Praeguses ametis juhib Kati ettevõtteüleste strateegiliste säästva arengu algatuste arendamist ja rakendamist ning ettevõtte sotsiaalse vastutuse põhimõtete kohaldamist kõikides Finnairi ärikriitilistes protsessides.

Kati vastutab selle eest, et säästva arengu alane tegevus suurendaks Finnairi tulemuslikkust ja toetaks nii ettevõtte strateegiat kui ka eri sidusrühmade pikaajalisi huve. Kati töö on tagada, et Finnairi praegune ja edasine tegevus oleks kestlik ning vastaks asjakohastele väärtustele, normidele ja eeskirjadele. Lisaks vastutab ta Finnairi säästva arenguga seotud aruandluse ja teabevahetuse järjepideva arendamise eest.

Kati on ka Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse keskkonnakomitee liige ja jätkusuutlikkuse töörühma esimees.

„Tutvuge uute inimestega, vestelge eelkõige nendega, kes on teiega eri arvamusel, elage ja õppige!“

Raul Lattemagi

Raul Lättemägi

Advanced Sports Installations Europe (ASIE) omanik

Raul Lättemägi on ettevõtte Advanced Sports Installations Europe (ASIE) omanik. ASIE tegeleb kunstumuruväljakute paigaldamise ja haldamisega, aastas rohkem kui miljon ruutmeetrit väljakuid ning on sellega Euroopa ettevõtete seas sel alal esikolmikus. ASIE poolt välja töötatud ARENA tehnoloogia põhineb ringmajandusel – materjalid olemasolevatelt kunstmuruväljakutelt puhastatakse ja võetakse taaskasutusse või ümbertöödeldakse. Sellist kontseptsiooni keegi teine Euroopas veel ei paku.

„Minu mõtteviis on ka minu elufilosoofia ja see väljendub selles, mida ma teen. See ei ole mitte ainult keskkonnahoid, vaid laiemalt ringmajandus.“

Maria Wetterstrand

Maria Wetterstrand

Rootsi Rohelise partei kõneisik ja parlamendisaadik aastatel 2002-2011; kõneleja jätkusuutliku arengu küsimustes; Miltton Purpose CEO

 Maria Wetterstrand on üks peamisi kõneisikuid Rootsis toimuvatel keskkonna- ja kestliku arengu teemalistel debattidel. Maria on tegutsenud poliitikas ning olnud Rootsi parlamendi liige ja Rootsi Rohelise Partei kõneisik. Ta on kestlikkuse ja keskkonnaküsimustega tegelenud üle 20 aasta. 2015. aastal nimetati ta Rootsi keskkonnanõukogu esimeheks. Nõukogu ülesanne on koordineerida Rootsi keskkonnaasutuste tööd. Pärast poliitikast taandumist 2011. aastal on Maria peamiselt keskendunud kestlikkusele ärisektoris, tegutsedes esmalt vabakutselisena ning nüüd Miltton Purpose´is.

Tal on Göteborgi Ülikoolist magistrikraad bioloogia erialal ning praegu elab ta vaheldumisi Stockholmis ja Helsingis. Maria usub, et pikaajalist kasumlikkust taotlevatel ettevõtetel peab olema eesmärk ja kirg ning et ettevõtlusel on põhiroll muudatuste edendamisel ja kodanikele kestlikuma elu võimaldamisel.

Annika Arras

Annika Arras

Moderaator. Miltton Nordics asutaja ja tegevjuht

 Annika Arras on Miltton Groupi kuuluva, Eestis asuva valitsussuhete ja korporatiivkommunikatsiooni agentuuri Miltton Nordicsi partner ja tegevdirektor. Miltton Groupi eesmärk on olla Põhjamaade ettevõtete kõige usaldusväärsem rahvusvaheline nõuandja ning pakkuda nõu ka Põhjamaades tegutsevatele hargmaistele ettevõtetele.

Annika on üks kogenumaid kommunikatsioonieksperte Euroopas tänu oma üle kümnendi kestnud kogemusele Eesti Reformierakonna kampaaniajuhina (kuni 2015. aasta aprillini). Reformierakond võitis parlamendivalimised kolmel korral järjest.

Annika on töötanud strateegilise kommunikatsiooni konsultandina Kaukaasiast Põhjamaadeni, sh Armeenias, Gruusias, Moldovas, Saksamaal, Austrias ja Rootsis. 2016. aastal asutas ta European Women’s Academy of Political Leadershipi, kus koolitab kõrgtasemel naispoliitikuid oma poliitilist mõjuvõimu suurendama.

Alates Milttoni Eestisse toomisest on Annika aktiivselt osalenud avalikus arutelus ettevõtte kestlikkuse teemal. Miltton Nordics on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liige ja soovib olla vastutustundliku ettevõtluse eestkõneleja ühiskonnas.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid