Arvamusfestivalil arutleme mitmekesisuse ja tulevikuküpse majandusmudeli üle

Esmaspäev, 17 Juuni 2019
Victoria Henriksson

Arvamusfestival toimub sel aastal 09.–10. augustil ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus annab taaskord oma panuse mõttevahetustesse.

Sel korral leiate meid Arvamusfestivali tulevikumajanduse alalt kahe aruteluga:

  • Diversity – A Tool for Sustainable Success (Mitmekesisus – vahend edukaks äritegevuseks) | 13.30-14.45
  • What Is the Future-proof Economic Model? (Missugune peaks välja nägema tulevikuküps majandusmudel?) | 15.00-16.15

Arutelud toimuvad inglise keeles tõlkega viipekeelde.

Esimese teema raames arutletakse, miks tõuseb mitmekesisusest tulu erinevatele organisatsioonidele. Mitmekesine töötajaskond toob kaasa avatud meele ja erinevate ärivõimaluste maksimaalse ärakasutamise. Mitmekesisuse silmas pidamine nii organisatsioonide juhtimises kui ka töötajaskonnas üldisemalt aitab saavutada paremaid tulemusi. Mitmed uuringud on tõestanud, et ettevõtted, mille juhtkondades on rohkem naisi, on kasumlikumad (IMF 2016). Uuringud näitavad ka, et mitmekesise töötajaskonnaga ettevõtete finantstulemused on tugevamad (McKinsey & Company, 2018). Miks mitmekesisus toob kaasa erinevaid positiivseid mõjusid? Kas Põhja-ja Baltimaade ettevõtted kasutavad seda kui konkurentsieelist?

Teise teema all leitakse vastus küsimusele ”Missugune peaks välja nägema tulevikuküps majandusmudel?“. On saanud käibetõeks, et majandus nagu seda praegu tunneme, peab lihtsalt pidevalt kasvama. Tehnoloogilisel progressil, mastaabisäästu efektil ja odaval energiasisendil baseeruv majandus ongi järjepanu kasvanud juba viimased 200 aastat. Maailmamajandus on viimase 70 aastaga paisunud kümnekordseks. Kahjuks on selle majandusmudeli loodud mugavused ja jõukus ületanud looduse taastumisvõime ning viinud inimkonna ökoloogilisse ja sotsiaalsesse kriisi. Majanduse aluseks olevad ressursid on otsas ja ressursse taastootev keskkond rikutud. Kuidas edasi? Mitmed sotsiaal–majanduslikud analüüsid osutavad alternatiivsetele arenguteedele.

Tule kaasa mõtlema ja ütlema!


Kontakt

Merle Kuusk

Merle Kuusk

nõunik

tel. +372 627 3100 
mob: +372 527 5209
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid