Mõistatuslikud internetiolendid – trollid ja sõdalased

Grianghraf/ unsplash

Ilmselt on paljud meist sotsiaalmeediakanalites ning avalikes kommentaariumites kas isiklikult kokku puutunud või vähemalt näinud teisi alavääristavaid, mõnitavaid või halvustavaid kommentaare. Arvutiekraanist kilp ja sageli mittemidagiütlevad kasutajanimed tekitavad anonüümsuskookoni, mis annab meile enneolematu julguse jagada oma arvamust, olgu siis viisakalt või mitte. Aga kes need mõistatuslikud olendid, keda me trollideks ja sõdalasteks nimetame, õigupoolest on? Miks otsustavad nii paljud neist minna inimeste ahistamise ja ähvardamise teed?

Palju on räägitud sellest, kui kaugele oleks võimalik sõnavabaduse piire venitada, kuid vähem on peatutud sellel, kes on need inimesed, kes kommenteerivad, ja miks nad seda teevad. Loodame, et nende tegevuse põhjuste üle arutlemine avab sel teemal laiema avaliku arutelu ning annab meile parema arusaama, kuidas nende trollide ja sõnasõdalastega käituda.

Arutelu juhib Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse analüütik Lauri Tankler. Arutlevad Taani digitaalse noorsootöö keskuse erikonsultant Christian Mogensen, Jyväskylä ülikooli vanemteadur Tuija Saresma, visuaalajakirjanik Kyrre Lien ning Kerli Valner Lastekaitse Liit ja projekti Targalt internetis teavitustööjuht.

Ühine aruteluga 13. augustil kell 12.00 Nordic Talks alal Paides või sündmuse Facebooki lehel otseülekande kaudu. Arutelu toimub inglise keeles, tõlkega eesti viipekeelde. Veebi teel ühinejad saavad kaasa rääkida Menti vahendusel.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid