Teadusest äritegevuseni – Põhjala mõõde

Ryan Yoo/ unsplash

Vaevalt see enam kedagi üllatab, et meie igapäevaelu on teaduse ja tehnoloogiaga tihedalt põimunud. Kuidas selles kiiresti muutuvas maailmas navigeerida? Ning kuidas seda vastutustundlikult ja edukalt juhtida ja arendada? Siin lähevad asjad keerulisemaks.
Arutelu eesmärk on rääkida teadmuspõhise majanduse ja ühiskonna pealekasvust ning sellega seotud eelistest, ohtudest ja võimalustest. Kas süva- ja mõjutustehnoloogia on lahendus, mis aitab seljatada üleilmsed raskused ning edendada sotsiaalset heaolu ja majanduskasvu? Lahendus, mis tagab kõigile suurema palga ja rohkem vaba aega?

Oleme toonud kokku suurepärase rühma pragmaatilise maailmakujutlusega asjatundjaid, kes on selle teemaga juba aastaid rinda pistnud. Kuidas saavad ülikoolid ja ettevõtted majanduse ja ühiskonna arendamisele otseselt kaasa aidata, rakendades akadeemiliste uuringute tulemusi tõhusalt igapäevaelus?

Tänapäeval on igaühel küsimusi, ootusi ja arvamusi. Mis oleks veel parem koht nende väljendamiseks kui arvamusfestival? Tulge ja rääkige kaasa teemal, kuidas toetada süvatehnoloogiaettevõtete teket ja kasvu Põhja- ja Baltimaade piirkonnas ning mujal.

Arutelu juhib Vaido Mikheim sihtasutusest Tartu Teaduspark. Arutlevad Mart Maasik, Tartu ülikool ja UniTartu Ventures investeeringujuht, Mari Vavulski, SmartCapi juhatuse liige, André Küüsvek, Nordic Investment Banki tegevjuht ja president ning Mikko Pohjola, Turu ülikool ja Monttu Ventures asutaja ja juhatuse liige.

Ühine aruteluga 13. augustil kell 14.00 Nordic Talks alal Paides või sündmuse Facebooki lehel otseülekande kaudu. Arutelu toimub inglise keeles, tõlkega eesti viipekeelde.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid