Usaldus kui sotsiaalne kapital

Pawel Czerwinski/ unsplash

Põhjamaades on inimeste usaldus poliitikute, valitsuse ja ka üksteise vastu suur. Tänu sellele on Põhjamaade sotsiaalne kapital kõrge ehk piltlikult öeldes annab 1+1 kokku rohkem kui 2. Kahjuks on Eesti ühiskonnas lood pahatihti teistsugused ning seda on teravalt näha eriti viimase tervishoiukriisi valguses. Kriisi lahendamiseks ja inimeste elujärje ja rahuolu parandamiseks vajame tugevat kogukonda. Kogukond saab tugevaks üksnes tänu suurele usaldusele ja kõrgele sotsiaalsele kapitalile. Kui ühiskonnas valitseb usaldus, viib see märksa võrdsema ja õiglasema ühiskonnani, kasvatades omakorda sotsiaalset kapitali.

Arutelu käigus soovime leida vastused järgmistele küsimustele: Kuidas usaldust ühiskonnas suurendada? Kas usaldus on midagi jäävat või hoopis pidevas muutumises? Kas on kriis usalduse kasvatamise võimalus või pigem kahjustab seda? Kuidas on usaldus ja sotsiaalne kapital seotud õnnelikkusega?

Arutelu juhib Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Christer Haglund. Arutlevad Tarja Halonen, Soome 11. president, poliitik ja jurist, Ulf Andreasson, Põhjamaade Ministrite Nõukogu vanemnõunik, Eesti poliitik Kristina Kallas ning Kai Klandorf, koolitaja ja mentor.

Ühine aruteluga 13. augustil kell 16.00 Nordic Talks alal Paides või sündmuse Facebooki lehel otseülekande kaudu. Arutelu toimub inglise keeles, tõlkega eesti viipekeelde.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid