#jamissiis konverents

 

Piklik bänner 2

 

# Põhjamaad on tõestanud, et võrdsed võimalused loovad heaoluühiskonda*. Ja mis siis?
# Ettevõtted, kus naiste osakaal on juhtimises suurem, on tulusamad**. Ja mis siis?
# Naiste tööpäev Eestis lõpeb kell 15.20, peale seda töötavad naised tasuta***. Ja mis siis?
# Mitmekesisema personaliga ettevõtted on kasumlikumad. Ja mis siis?****

 

Ettevõte peab sobituma keskkonda, kus see tegutseb. Ideaalis peegeldab ettevõtte juht ühiskondlikke väärtusi. Euroopalikku, eriti põhjamaist ühiskonda iseloomustab haritus, mitmekesisus ja võrdõiguslikkus. Kui soovime elatustasemelt olla võrdsed Põhjala riikidega, siis tuleb meil olla avatud ka juhtimis- ja organisatsioonikultuuri muutustele.

 

Kas Eesti juhid oskavad väärtustada mitmekesisust? Kas Eesti ettevõtted peavad oluliseks tagada oma töötajatele võrdseid võimalusi? Kas mõistame, et mitmekesisuse esiplaanile tõstmises võib peituda ettevõtte kasutamata ressurss – nii talentide kaasamise kui ka ettevõtte sihtgrupi tundmaõppimise mõttes? Kas ootame ära, millal need, kes olemasolevat potentsiaali konkurentsivõime arendamiseks ära kasutada ei suuda, konkurentsist välja langevad, või ärkame varem ja õpime teiste kogemusest?

 

Kui me täna sellest ei räägi - millal siis? Kui me täna midagi ei muuda - millal siis?

Räägime mitmekesisuse kasulikkusest juhtimises, ettevõtluses, poliitikas. Eestis ja mujal. Just nüüd!

 

Sõna saavad:
- Islandi sotsiaal- ja võrdõiguslikkuse minister Ásmundur Einar Daðason vastab küsimusele, kas suurte ühiskondlike muutuste esilekutsumiseks on vaja sundi ja regulatsiooni või saab ka kuidagi teisiti?
- Soome ettevõtjate esindaja Risto E.J. Penttilä räägib sellest, kuidas tema oma ema lugu inspireeris teda Soome kaubanduskoja juhina looma mentorprogramme naisjuhtidele ja kuidas see läks.
- Kaasamise olulisusest räägib ekspert Sara Salmani (Miltton) ning mitmekülgsusest tippjuhtimises Christian Berg (Allbright Stiftung).
- Oma kogemusi jagavad Riigikogu liige Jürgen Ligi, Rahvusvahelise Küberstabiilsuse komisjoni juht Marina Kaljurand ning Ida-Virumaal tegutseva tööstusettevõtte Fortaco Estonia OÜ juht, Soome aukonsul Eestis Larissa Shabunova.

 Vaata programmi siit.

*Raport „The Nordic Gender Effect at Work”, Nordic Information on Gender 2018
** Uuring „Unlocking Female Employment Potential in Europe“, IMF 2016
*** Arvutus tehtud uuringus „Palgalõhe” esitatud andmete põhjal võrdluses 8h tööpäevaga, Statistikaamet ja Eurostat 2018
****Raport „Delivering through Diversity”, McKinsey&Company, 2018

 

Konverentsi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Soome Instituut.
Koostööpartnerid: Soome-Rootsi kultuurikeskus Hanasaari, Soome-Rootsi Kultuurirahastu, Põhjamaade saatkonnad Eestis, Islandi saatkond Helsingis, Sotsiaalministeerium, Miltton, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Soome-Eesti Kaubanduskoda, Norra-Eesti Kaubanduskoda, Taani-Eesti Kaubanduskoda ja Rootsi Kaubanduskoda Eestis.

 sowhat jalus uued logod

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid