#jamissiis konverents: esinejad

piklik est ilmakellata2

 

Kuupäev: 20. november 2018
Aeg: 13:00 - 18:00
Uksed avatakse: 12:30
Toimumiskoht: Swissôtel, Tornimäe 3 Tallinn
Keel: inglise
Korraldajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Soome Instituut koos partneritega

Ásmundur Einar Daðason closeup

Ásmundur Einar Daðason

Islandi sotsiaal- ja võrdõiguslikkuse minister, Island

Ásmundur Einar Daðason on poliitik ja Islandi sotsiaal- ja võrdõiguslikkuse minister. 2009 – 2016 oli Daðason Parlamentaarse Assamblee liige, neist viimasel aastal Assamblee prokuröride esimees.
2009 – 2011 kuulus Ásmundur Einar Daðason Põhjamaade Nõukogu Islandi divisjoni ja 2013 – 2016 Rahvusvahelisse Parlamentaarsesse Assambleesse.

720x540pxl Välisminister Marina Kaljurand 25528444880

Marina Kaljurand

Poliitik, Rahvusvahelise Küberstabiilsuse komisjoni juht, Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti

Marina Kaljurand on Eesti poliitik ja endine välisminister. Alates 2017. aastast on ta juhtinud Rahvusvahelist Küberstabiilsuse komisjoni.
Aastatel 2004-2014 esindas Kaljurand Eestit suursaadikuna Iisraelis, Venemaal, Kasahstanis, Kanadas, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos. 2016. aastal oli Marina Kaljurand üks Eesti presidendikandidaatidest. Kaljurand on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna (cum laude), Eesti Diplomaatide kooli ning omandanud magistrikraadi rahvusvahelises õiguses ja diplomaatias Tuftsi ülikoolis USA-s.
Alates 2018. aastast kulub Marina Kaljurand Sotsiaaldemokraatlikku erakonda.

720x540pxl martin kodar

Martin Kõdar

Juhtiv partner, BaltCap +, Eesti

Martin Kõdar on era- ja riskikapitalifirma BaltCap üks juhtivpartneritest, BaltCapi fondide investeerimiskomitee liige, kes vastutab BaltCapi grupi operatiivjuhtimise, vastutustundliku investeerimise ja investorsuhete eest. Alates 2012. aastast on ta olnud Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige.
Lisaks BaltCapile kuulub Kõdar ka ettevõtte Dental Invest Estonia juhatusse. Varasemalt on ta olnud seotud ettevõtetega nagu Magnetic MRO, TREV-2, Ecometal, IT Koolituskeskus, NutriTech, Tallinna Pesumaja, NeoQi ja Vipex.
Martin Kõdar on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja tal on Oxford Saïd Business Schooli institutsionaalse erakapitali investeerimise EVCA tunnistus.

720x540 Risto E Penttilä

Risto E.J. Penttilä

Tegevjuht, Nordic West Office, Soome

Risto E. J. Penttilä on rahvusvahelise kaliibriga äri- ja arvamusliider, Nordic West Office’i (NWO) tegevjuht ja üks asutajatest. Nordic West Office on rahvusvaheliste suhete konsultatsiooniettevõte ja ekspertide rühm. Üheskoos 16 prominentse Põhjamaa ettevõttega on NWO loonud neli globaalset stsenaariumit, mis kirjeldavad potentsiaalset olukorda maailmas aastatel 2021-2026.
Enne NWO tegevjuhiks saamist oli Penttilä Soome Kaubanduskoja tegevjuht. Seal töötatud aastate jooksul pani ta aluse naisjuhtidele suunatud programmile, mis pälvis parima ettevõtte sotsiaalse vastutuse projekti tiitli ülemaailmsel kaubanduskodade võistlusel.
Penttilä on olnud ka Soome parlamendi liige ning tunnustatud ajakirjanik.

Christian Berg

Christian Berg

Tegevjuht, AllBright Stiftung, Rootsi

Christian Berg on omandanud rahvusvahelise ettevõtluse magistrikraadi Stockholmi Majandusteaduste Ülikoolis.
1995. aastal asus Berg tööle Rootsi Välisministeeriumis. Ta on esindanud Rootsit diplomaadina Ateenas ja Viinis, töötanud mitmeid aastaid pressi-, kultuuri- ja majandusosakonna juhina Rootsi Suursaatkonnas Berliinis. Pärast välisesindusest lahkumist rajas Berg Saksamaale Rootsi ettevõtte Stiftelsen AllBright tütarettevõtte AllBright Stiftung.
Igal sügisel avaldab Allbright raporti, kus tuuakse esile naiste osakaal Saksa ettevõtete juhtkondades. Tulemuste põhjal moodustatakse n-ö valge nimekiri, kus on ettevõtted, mille juhtkondades on naisi ja must nimekiri, mille juhtkondades naisi ei ole. Raporti eesmärk on pöörata tähelepanu soolõhele juhtivatel ametikohtadel ja jälgida selle arengut.
2016. aastast töötab Christian Berg koos Wiebke Ankerseniga Allbright Stiftungi tegevjuhina.

576px Gunvor Kronman

Gunvor Kronman

Tegevjuht, Hanaholmen – Rootsi-Soome kultuurikeskus, Soome

Gunvor Kronman on Rootsi-Soome kultuurikeskuse Hanaholmen tegevjuht. Viimase 20 aasta jooksul on Kronman töötanud riiklikes ja rahvusvahelistes ettevõtetes ja organisatsioonides nii avalikus, era- kui ka kolmandas sektoris.
Gunvor on Soome organisatsioonide Konstsamfundet ja Kalevala Koru juhatuse esimees ning Crisis Management Initiative’i (CMI), RAND Europe’i, Pihlajalinna ja Plan Internationali juhatuse liige.
Kronman on lõpetanud Soome Leadership Academy erasektori juhtimise erialal ja omandanud Aafrika õpingute magistrikraadi Kopenhaageni Ülikoolis Taanis.

Salmani Sara 1 bw

Sara Salmani

Mitmekesisuse ja kaasamise ekspert, Miltton, Soome

Sara Salmani on mitmekesisuse ja kaasamise ekspert Milttonis, kus ta tutvustab ettevõtetele mitmekesisuse eeliseid ja õpetab seda oma tegevuses rakendama. Ta usub, et ettevõtted, mis kasutavad ära oma töötajate mitmekesisust, saavad sellest mitte ainult sotsiaalset, vaid ka majanduslikku kasu.
Salmani on töötanud ettevõtetega nagu Neste, American Express ning organisatsiooniga Confederation of Finnish Industries.
Enne Milttonit tegeles Salmani brändinguga kus ta viis läbi noortele muslimitele suunatud projekte nagu ramadaani ja Eidi kampaania Helsingi Itäkeskuse-nimelises ostukeskuses.

Lisbeth Moeller

Lisbeth Møller

Konsultant ja partner, McKinsey & Company, Taani

Lisbeth Mølleril on politoloogia- ja majandusalane taust. Ta töötab McKinsey & Company partneri ja konsultandina Kopenhaagenis. Möller on spetsialiseerunud soolisele mitmekesisusele ning on hiljuti ilmunud raporti “Bridging the talent gap in Denmark: Insights from female representation in STEM” üks põhiautoreid.
Raport pakub faktipõhist teavet, et toetada ettevõtete ning riigi- ja sotsiaalsüsteemi organisatsioonide ettevõtmisi, mis edendavad naiste osalust tööturul ja mujal.

larissa shabunova2

Larissa Shabunova

Tegevjuht, Fortaco Estonia, Eesti

Larissa Shabunova on Soome kapitalil põhineva metallitööstuse ettevõtte Fortaco Estonia peadirektor ja Soome aukonsul Narvas. Fortaco Estonia oli 2017.a. parim Narva ettevõte ja teine suurim tööandja Narvas. Viimaste aastate jooksul on firma käive kasvanud kaks korda, kuni 50 mln eurot ja töötajate arv on suurenenud 250 inimese võrra, kuni 560-ni (95% mehed).
Larissa Shabunova on lõpetanud Tartu Ülikooli Narva Kolledži (cum laude), omandanud MBA magistrikraadi Estonian Business Schoolist ja jätkanud rahvusvahelise juhtimishariduse omandamist Aalto Ülikoolis, Helsingis.

rene tammist keskmine web

Rene Tammist

Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister, Eesti

Rene Tammist on Eesti energeetikaekspert ja poliitik ning alates 2018. aastast ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister. Tammist on töötanud Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni energiapoliitika nõunikuna ning Eesti Taastuvenergia Koja juhatajana. 2007-2009 oli Tammist Eesti Energia nõukogu liige.
Tammist lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe ning kaitses 2004. aastal magistrikraadi Manchesteri Ülikoolis.

Annika Arras

Annika Arras

Moderaator, tegevjuht, Miltton Nordics, Eesti

Annika Arras on Miltton Nordics asutaja ja tegevjuht. Ta on üks kogenumaid poliitilise kommunikatsiooni eksperte Euroopas. Ta on töötanud strateegilise kommunikatsiooni konsultandina ning jätkab samas valdkonnas Milttonis. 2016. aastal asutas ta European Women's Academy of Political Leadership, kus annab naispoliitikutele edasi teadmisi, mis on eelduseks edukaks poliitiliseks karjääriks.
2014. aastal asutas Arras Tallinnas tegutseva Vahemere kööki pakkuva restorani Kuldmokk.
Annikal on kõrgharidus Soome filoloogias, ta on õppinud magistrantuuris meediat ja kommunikatsiooni ning lõpetamisjärgus on ärijuhtimise magistrikraad.

christer

Christer Haglund

Direktor, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti

Enne Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse juhiks asumist 2015. aastal töötas Christer Haglund 14 aastat Soome Välisministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhina ja oli meediajuht Soome eesistumise ajal Euroopa Liidus.
2000. aastal asus Haglund tööle lennundusettevõtte Finnair korporatiivkommunikatsiooni asepresidendina ja oli lennufirma juhatuse liige. 2011. aastal asus ta tööle Soome messikeskuse tegevjuhina.

jürgen Ligi

Jürgen Ligi

Riigikogu liige

Jürgen Ligi on Eesti poliitik, praeguse Riigikogu liige, aastatel 2015-2016 haridus- ja teadusminister ja seejärel välisminister. Ligi on Eesti Reformierakonna aseesimees.
Jürgen Ligi on pikaaegne Riigikogu liige – ta on kuulunud kuute Riigikogu koosseisu. Aastatel 2005–2007 oli Jürgen Ligi Eesti kaitseminister ja 2009–2014 rahandusminister. 2017. aastal valiti Ligi kolmandat korda Tallinna Linnavolikogu liikmeks.

 

sowhat logojalus viimane variant

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid