Võitlus inimestega kaubitsemise vastu ja ohvrite abistamine

Euroopa Liit on toonud Põhja- ja Baltimaade inimkaubanduse vastast koostööd esile suurepärase näitena regionaalsest koostööst. 2000. aastate alguses viisid Põhja- ja Baltimaad ellu kõigis kaheksas riigis ellu mahuka naistega kaubitsemise ja vägivalla vastase kampaania. Balti riigid on Põhjalale ka väravaks koostööks Loode-Venemaaga.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis on korraldanud Läänemere piirkonnas mitmeid rahvusvahelisi inimkaubanduse vastaseid ja ohvrite abistamist käsitlevaid ekspertseminare, konverentse, ümarlaudu jne. Põhjamaade, Balti riikide ja Loode-Venemaa ühisprojektide eesmärk on olnud koolitada oma ala spetsialiste, tugevdada oma ala spetsialistide võrgustikku, et nad saaksid tõhusalt koos piiriüleseid kuritegusid lahendada.

2013. aasta sügisel otsustas Põhjamaade Ministrite Nõukogu jätkata inimkaubanduse vastases võitluses koostööd Balti riikidega ja Loode-Venemaaga. Jätkuprojekt, mille eest vastutas Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus, kandis nimetust Nordic – Baltic – North–West Russian Border Regional Cooperation Part II, Combating Trafficking in Human Beings for Forced Labour, Children and Sexual Exploitation. Projekt hõlmas nelja üritust. Esimene neist keskendus ohvrite värbamisele ja tuvastamisele, teine kohtumenetlusele, kolmas inimkaubanduse sotsiaalsetele tagajärgedele ning neljas ohvrite tuvastamisele. Projekti lõpetas 2015. aasta kevadel ekspertkonverents Vilniuses.

2015. aastal otsustas Põhjamaade Ministrite Nõukogu algatada kolmeaastase programmi (2015–2018), et võidelda inimkaubanduse vastu. Programmi eesmärk on läbi viia Läänemere piirkonnas konkreetseid algatusi inimkaubanduse ärahoidmiseks, kaubitsejate vastutusele võtmiseks ning ohvrite kaitsmiseks ja aitamiseks. Programm hõlmab  projekte, millesse on kaasatud Põhjamaade, Balti riikide ja Loode-Venemaa asjatundjad selleks, et teha tihedamat koostööd, rajada inimkaubandusvastaseid võrgustikke, luua platvorme kogemuste ja teabe vahetamiseks ning välja anda ja juurutada suuniseid, mis aitavad tõhustada tööd võitluses inimkaubanduse vastu.

Leedus on Põhjamaade Ministrite Nõukogu toel välja töötatud soovitused ohvrite tuvastamiseks inimkaubanduse vastases võitluses, kohtueelseks uurimiseks ning institutsioonidevaheliseks koostööks

Fotod inimkaubanduse vastaste projektide sündmustelt leiad meie pildigaleriist.


artiklid inimkaubanduse vastasest võitlusest

Kontakt

Merle Kuusk

Merle Kuusk

nõunik

tel. +372 627 3100 
mob: +372 527 5209
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid