THB 2014 Riga

 

Aeg: 27.–28. november 2014
Koht: Mercure Riga Centre Hotel, Riia, Läti
Keeled: inglise, vene, läti (sünkroontõlge)
Osavõtt: ainult kutsetega. Vajalik eelnev registreerumine. Juhul kui olete huvitatud ekspertfoorumil osalemisest, kuid ei ole saanud kutset, võtke palun ühendust Merle Kuuskiga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

 

Põhjamaade ja Balti riikide inimkaubanduse vastase projekti raames toimuv teine ekspertfoorum* keskendub inimkaubanduse sotsiaalsetele tagajärgedele Läänemere piirkonnas regionaalsest piiriülesest vaatenurgast.

Ekspertfoorumil on rõhk dialoogil ja aruteludel, kus tutvustatakse Põhjamaade, Balti riikide ja Venemaa tegevust inimkaubanduse sotsiaalsete mõjudega ning valdkonna- ja piiriüleste algatuste ja meetmete parimaid näiteid. Lisaks uuritakse ekspertfoorumil ohvri staatust erinevate rändeprotsesside käigus ning arutatakse, kuidas oleks ohvrit igal ajal võimalik aidata.

Ekspertfoorumi esimesel päeval arutletakse üksikute ohvrite sotsiaalsete tagajärgede üle ning teisel päeval on tähelepanu suunatud vastutusele tänapäeva ühiskonnas.

Näited teemadest ja kõnelejatest:

  • Taani Kopenhaageni ärikooli dotsent ja Euroopa Parlamendi endine liige Britta Thomsen räägib ühiskonna ühisest vastutusest Euroopas;
  • psühholoog dr Inta Poudžiunas Läti mittetulundusühingust Shelter Safe House küsib kes on ohver ning kes kurjategija;
  • Peterburi Raoul Wallenbergi eripedagoogika ja psühholoogia instituudi dotsent Marina Zemljankh tutvustab Põhjamaade Ministrite Nõukogu rahastatud projekti "Prevention of teenagers in social institutions in St. Petersburg" tulemusi;
  • Islandi Metropolitan Police'i asepolitseiülem Alda Hrönn Jóhannsdóttir tutvustab politsei ülesandeid, raskusi ja vastutust tänapäeva inimkaubandusvastases võitluses;
  • Rootsi ühenduse Doctors of the World peasekretär Johannes Mosskin uurib, kelle vastutus on dokumenteerimata migrandid ja nende tervishoiuteenused.

Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide rolli ning parlamentide ees seisvate raskuste üle arutlevad Põhjamaade Nõukogu ja Balti Nõukogu liikmed.

Ekspertfoorumi sihtrühmaks on Põhjamaade, Balti riikide ja Venemaa inimkaubanduse vastase võitluse eksperdid, ametiasutuste esindajad, sotsiaal- ja tervishoiueksperdid, politsei, poliitikud, teadlased ja mittetulundusühingud.

Ekspertfoorumi päevakava, esinejad ja praktiline teave.

* Teine ekspertfoorum toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu projekti "Nordic – Baltic – North–West Russian Border Regional Cooperation Part II: Combating Trafficking in Human Beings for Forced Labour, Children and Sexual Exploitation" raames. Vaata lisateavet siit.

thbriga doc footer

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid