Konverents "Inimkaubandus Põhjamaades ja Balti riikides"

inimkaubanduse foorumi logopais 2016

10.-11. novembril 2016 toimub Riigikogus inimkaubanduse vastasele võitlusele pühendatud konverents. Esimesel päeval tutvustavad eksperdid Põhjamaade ja Balti riikide inimkaubanduse vastase võitluse riiklikke meetmeid. Teisel päeval arutavad eksperdid ja parlamendisaadikud inimkaubanduse vastase võitluse väljakutseid.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu tegevus ühises inimkaubanduse vastases võitluses Põhja- ja Baltimaades ulatub tagasi 2000. aastate algusesse. Alates 2014. aastast on see Põhja- ja Baltimaade justiitsministrite koostöö üheks prioriteediks. Erinevate ekspertidele mõeldud seminaride, konverentside jpm sündmuste kaudu on Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus aidanud kaasa piiriülese kuritegevusega tegelevate spetsialistide koolitamisele ja võrgustamisele läbi aastate. Rahvusvaheline konverents „Inimkaubandus Põhjamaades ja Balti riikides“ on osa Põhjamaade Ministrite Nõukogu 2015-2018 vältavast programmist, mille eesmärk on nii ennetada kui tegeleda tagajärgedega inimkaubanduse vastases võitluses, koordineerida Põhjamaade ressursside kasutamist ning teha tihedat koostööd lähimate naabritega. Tutvu teiste programmi raames toimuvate sündmustega siin.

Konverentsi avab Balti Assamblee asepresident Giedrė Purvaneckienė. Inimkaubanduse vastase võitluse väljakutsetest erinevatel tasanditel räägivad: Euroopa Komisjoni inimkaubanduse vastase võitluse koordinaator Myria Vassiliadou; Saksa liitvabariigi parlamendi liige ning Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi inimkaubanduse vastase võitluse raportöör Thomas Stritzl; Soome parlamendi liige Eva Biaudet, kes on inimkaubanduse vastase võitlusega tegelenud oma karjääris Soome sotsiaal- ja tervishoiuministrina kui ka OSCE vastava teema eriesindajana; Eesti Vabariigi endine sotsiaalminister ja praegune sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt.

Konverents on ainult kutsetega inimkaubanduse vastase võitlusega tegelevatele ekspertidele (ametnikud, korrakaitseasutuste esindajad, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad, teadlased, MTÜde esindajad) ja parlamendisaadikutele.

Töökeeled: inglise ja vene. 

Konverentsi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Balti Assamblee.

Konverentsi programm.

Konverents on osa Põhjamaade Ministrite Nõukogu projektist „Võrgustikuplatvorm ja teadmusvahetus Põhja- ja Baltimaade ning Loode-Venemaa vahel” ning hõlmab ka järgmisi foorumeid, eksperdiseminari ja külastust:

 • Inimkaubanduse ohvrite kaitset käsitlev foorum, 10.–11. mai 2017, Tallinn, Eesti
 • Inimkaubandus meedia lähtepunktist:
  - Õppevisiit NORDICOMi (Põhjamaade meedia-ja kommunikatsiooniuuringute teabekeskus), märts 2017
  - Eksperdiseminar, sügis 2017, Leedu
 • Ettevõtete korporatiivset sotsiaalset vastutust käsitlev foorum „Kuidas ennetada tööjõu ekspluateerimist“, 2018, Läti

 
Seotud uudised:

Konverents: "Inimkaubanduse vastane võitlus Põhjamaades ja Balti riikides": ettekanded ja pildigalerii

Telli uudiskiri

 • Uudised
 • Sündmused
 • Toetuste tähtajad
 • Uurimisraportid