Kui elu on mõnus – vestlusõhtu Põhjamaade suursaadikutega

Piklik bänner

 

Kutsume avastama Põhjamaade elufilosoofiat ning avama õnnelikkuse ja heaolu tagamaid Põhjamaa inimese argielus.

Soomes, Norras, Taanis, Islandil ja Rootsis elavad erinevate uuringute andmetel kõige õnnelikumad inimesed maailmas. Keskendudes tasakaalule ja sotsiaalsetele suhetele, on iga riik välja töötanud oma viisi elu täiel rinnal nautida.

11. detsembril kell 18.30 kutsume kõiki huvilisi restorani HÜGGE (Ussimäe tee 12/1, Priisle Äripark) osa võtma põhjamaise elufilosoofia õhtust ning avardama oma ettekujutust mõtestatud ja täisväärtuslikust elust.

Tutvustame hygge´t – taanlaste elufilosoofiat, hubast ja mõnusat olemist ning norralaste populaarset kõnekäändu Ut på tur, aldri sur tähenduses „Matkates pole kunagi paha tuju“. Selgitame, mis osa on fika’l ja lagom’il rootslaste igapäevaelus ja mis on sisu soomlaste rahvuslikkuse tugisambana.

Lisaks räägime jõuludest Põhjamaades ning uurime millised on need traditsioonid, mida põhjamaalased meenutavad soojusega südames, mis annavad jõudu elus edasi liikuda, naeratada ning seda soojust ja rõõmu ka teistega jagada.

Nippe, mis aitavad toime tulla rutiinse argieluga ning hakkama saada pimeda ja pika talvega tutvustavad Põhjamaade suursaadikud.

Vestlevad: Rootsi suursaadik Mikael Eriksson, Soome suursaadik Timo Kantola, Taani suursaadik Kristina Miskowiak Beckvard ja Norra asjur Ole Øveraas. Õhtut juhib Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Christer Haglund.

Inspireerivat lisalugemist Põhjamaade elufilosoofiatest pakub kohapeal Bookshelf Estonia.

Üritust aitab organiseerida MTÜ Lasnaidee - Lasnamäe kogukondlik liikumine, mis alates 2014. aastast koondab aktiivseid lasnamäelasi (ja mitte ainult), et muuta oma kodupiirkond mõnusamaks ja mitmekesisemaks elukeskkonnaks.

Kohtade arv täis. Registreerimine lõppenud.

Sündmus on inglise keeles, tõlkega eesti ja vene keelde.

Sündmusel osalemine on tasuta.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid