Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Narvas avab Café Norden ürituste sarja

Cafe Norden Narva

Esimene Café Norden kohtumine toimub reedel, 17. mail kell 19.00 Kohvik No2-s, mis asub Narva Vaba Laval. Café Norden on olemuselt arutelukohvik, kus osalejad saavad arutleda päevakajalistel teemadel Põhjamaadest kutsutud külalistega avatud ja sundimatus õhkkonnas.

Esimese arutelu teema on traditsioonilise hariduse ja innovatsiooni kõrvutamine Soome ja Eesti haridussüsteemis. Mis on head ja mis halba traditsioonilises haridussüsteemis? Millised on Soome haridussüsteemis riigi tasandil toimunud muudatuste tulemused? Kas soomlased said tõesti parima tulemuse? Kas meil tasuks üle võtta oma põhjanaabrite meetodeid?

Esimese kohtumise külalised on õpetajad Soomest - Vera Rytkönen ja Elena Savolainen. Elena Savolainen sündis ja elas pikka aega Venemaal. 1991. aastal saabus oma perega Soome, kus hakkas õppima keelt, töötas kõikjal, kus oli võimalus: maasikapõldudel, arengupeetusega laste varjupaigas, massöörina, sekretärina, õppis eri kursustel, samal ajal õpetas algajatele vene keelt. Omandas pedagoogilise eriala - õpetaja, kes aitab õpilastel kooli õppekavas orienteeruda ja seejärel valida sobiva kõrgkooli. Pidevalt oma kvalifikatsiooni tõstes on ta alates 2009. aastast olnud Espoos keskkooli direktor. Praeguseks on Elena töötanud juba kolmes soome koolis.

Vera Rytkönen lõpetas Karjala Riikliku Ülikooli füüsika- ja matemaatikateaduskonna Petrozavodskis ja töötas 10 aastat matemaatika-, füüsika- ja informaatikaõpetajana enne Soome kolimist. Ta on töötanud Lahtis Kärpäneni koolis Soomes alates 1998. aastast. Viimase kahe aasta jooksul on Vera töötanud ka matemaatikaõpetajana haiglakoolis. Viimase kahekümne aasta jooksul on Veral olnud võimalus mitte ainult jälgida Soome koolisüsteemi muutusi ja arengut, vaid ka aktiivselt osaleda selles protsessis õpetajana, klassijuhatajana ja õpilasnõukogu juhendajana.

Esimene Café Norden kohtumine toimub Kohvik No2-s, mis asub aadressil Linda 2. Kohtumisele ootame koolieelsete asutuste ja koolide õpetajaid ja direktoreid ning ka vanemaid ja vanavanemaid, kelle jaoks see teema on oluline. Üritus toimub vene keeles, sissepääs on kõigile tasuta.

Kohtumine on dialoog ekspertide ja külaliste vahel. Oleme tänulikud, kui saadate oma küsimused esimese kohtumise teemal eelnevalt: saada küsimus siin.

Ürituse partneriks on Soome Instituut Eestis.

cafe Norden Narva logojalus 17.05

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid