Café Norden Tartu

Cafe Norden Tartu

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos Tartu Ülikooli Skandinavistika osakonna ja Maailma Keelte ja Kultuuride Kolledži õppejõududega ning Põhjamaade kultuurihuvilistega otsustasid märtsi lõpus Põhjamaade Ministrite Nõukogu Tartu filiaalis toimunud nõupidamisel käivitada Tartus Põhjamaade kohvikukohtumiste sarja Café Norden. Kohtumised leiavad aset ühise nimetaja Café Norden all erinevates Tartu kohvikutes ja muudes kohtumispaikades, kuhu kutsutakse osalema Põhjamaade keeltest ja kultuurist huvitatud õppureid, linnarahvast ja teisi huvilisi, et kuulata loenguid Põhjala ajaloo, ühisksonna ja kultuuri teemadel ning isekeskis vestelda Põhjala väärtuste ja traditsioonide teemadel.

Café Norden avasündmuseks Tartus on Norra rahvuspüha tähistamine 17. mail Tartu Ülikooli õppehoones Lossi tn 3 fuajees algusega kell 9.00. Tutvustatakse Norra rahvuspüha kombeid, tervituskõnega esinevad Põhjamaade Ministrite Nõukogu Tartu filiaali juhataja Madis Kanarbik ja Kuningliku Norra Saatkonna asjur Ole Øveraas, maitstakse traditsioonilisi jooke ja suupisteid. Tartu ülikooli norra keele õliõpilased pakuvad Raekoja platsil norrapäraseid vahvleid. Kõik Põhjamaade kultuurist ja keeltest huvitatud on Café Norden avasündmusele teretulnud.

Edaspidi on Café Norden raames plaanis korraldada kohtumisi seoses Taani lipu Dannebrogi 800. aastapäevaga ning Islandi varasema ajalooga, kavas on läbi viia ka rootsipärane surströmmingi õhtu ja muid Põhjala kultuuri ja ajalugu tutvustavaid kokkusaamisi.

Kontakt:

Madis Kanarbik
Tartu filiaali juhataja
tel. +372 742 36 25;
GSM: +372 50 46 570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid