Kirjandusmissa: Eha valgus

Neljapäev, 27 Aprill 2023

Taevas Tallinna kohal
Ehale

Nii sinisena nagu taevas Tallinna kohal
kaheksandal mail 2003
ei ole ma taevast kunagi näinud…

L.S. Christensen

Idee tuua luule sakraalsesse ruumi sündis Eha Vainil pärast elamust, mille ta sai Ahvenamaa kirikus toimunud jumalateenistusel, kus poetess Märta Tikkanen esitas oma luulet. Nüüd on meil rõõm kutsuda teid 26. mail kell 18.00 Rootsi-Mihkli kirikusse, et saaksite osa luule ülendavast ja ühendavast jõust.

Kirjandusmissa „Eha valgus“ on inspiratsiooni ammutanud 2004. – 2007. aastal toimunud Põhjamaade luulefestivalist, kus Eesti publiku ette jõudsid sajad autorid Põhjalast ja Baltikumist. Põhjamaade luulefestival oli Eesti ja Põhjamaade üks suurimaid luulefestivale, seda eelkõige oma geograafilise haarde, festivaliautorite tuntuse ning poeesia ja teiste kunstiliikide sünteesimise poolest. Ka 26. mail toimuval kirjandusõhtul paneme luule kokku kõlama muusikaga.

Esitamisele tuleb nii tõlkeluulet- ja tekste kui ka originaalloomingut Eestist ja Põhjamaadest, mille seovad ühtseks tervikuks kaunid muusikalised vahepalad. Sündmus on osa HeadRead kirjandusfestivalist, mis toimub 24.-28. mail mitmel pool Tallinnas, ning on pühendatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse pikaajalisele kultuurinõunikule, Eha Vainile.

Tutvu kirjandusmissa esinejate ning kavaga

Tutvu festivaliga HeadRead


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid