Aprillis esimest korda toimuv loovkirjutamise laager Kihnu saarel toob kokku nelja riigi noored

Teisipäev, 05 Märts 2019
Caroline Ørsum, Taani kirjanik ja loovkirjutamise õpetaja Caroline Ørsum, Taani kirjanik ja loovkirjutamise õpetaja Caroline Ørsum

24. kuni 27. aprillini tulevad Kihnu saarel kokku 30 noort Eestist, Lätis, Leedust ja Ahvenamaalt, et võtta osa esimesest Põhja- ja Baltimaade loovkirjutamise laagrist. Kirjatükkidel aitavad paberile jõuda kirjanikud ja loovkirjutamise eksperdid Põhja- Ja Baltimaadest. Laagri peamine juhendaja on Caroline Ørsum Taani Noorte loovkirjutamise koolist, Forfatterskolen for Unge.

Laagrinädala jooksul on noortel võimalus kuulata loenguid, saada näpunäiteid loovkirjutamise meistritelt Põhja- ja Baltimaadest, osaleda töötubades ning panna oma loovus proovile ühistes aruteludes ning iseseisvalt lugusid kirjutades. Lisaks harivale programmile on laagris osalevatel noortel nädala jooksul võimalus tutvuda ainulaadse Eesti väikesaare looduse, kultuuri ja kommetega.

„Noortele peitub laagri suurim kasutegur võimaluses ühiselt olulisi kirjutamisega seotud teemasid arutada ning koguda vajalikku julgust kirjutamisele pühendumiseks,“ ütles Eha Vain, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik. „Unikaalsust lisab tõsiasi, et osalejatele annavad tagasisidet nii Põhjamaade kui ka Eesti oma ala asjatundjad. Kes teab, ehk peitub just ühes neist noortest järgmine armastatud kirjanik.“

Laagi peajuhendaja, Caroline Ørsum (avapildil) on Taani kirjanik, kes on rohkem kuulsust kogunud noortekirjanduse valdkonnas. Caroline´i debüüt kirjandusmaailmas oli 2009. aastal ilmunud teos „Head in the Clouds“, peale seda on ta avaldanud veel 15 raamatut. Caroline on omandanud kommunikatsiooni magistrikraadi Roskilde Ülikoolist Taanis, kuid on praegu pühendunud täielikult oma kirjanikukarjäärile ning loovkirjutamise õpetamisele.

 

Põhja- ja Baltimaade noorte loovkirjutamise laager on kõigi kolme Baltimaa Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse ühisprojekt, mis saab teoks tänu programmile Nordic Writers Crossing Borders.


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid