Islandi näitleja ja kirjanik Ævar Þór Benediktsson kohtub Eesti õpilastega

Teisipäev, 09 November 2021

24.-26. novembril kohtuvad kolme kooli õpilased islandi näitleja ja kirjaniku Ævar Þór Benediktssoniga. Virtuaalsed kohtumised toimuvad Pärnus.

Ævar Þór (Aevar Thor) on näitleja ja kirjanik, keda Islandil tuntakse kõige paremini tänu teadlasest televisiooni-, raadio- ja raamatutegelasele Ævar ning populaarsele raamatusarjale „Your very own“ (eesti k. "Sinu oma") , kus lugeja saab ise loo tegevust ja lõppu kujundada.

Aastatel 2015.–2019. käivitas Ævar viis üleriigilist lugemise väljakutset, kus osalesid lapsed vanuses 5–13 aastat. Iga väljakutse lõpus valiti viis osalejat, kellest said tegelased raamatusarjas „The Young Adventures of Ævar the Scientist“ (eesti k. "Teadlase Ævari nooruslikud seiklused"). Viie väljakutse raames loeti rohkem kui 330 000 raamatut. Lugemisväljakutse eest nomineeriti Ævar 2017. ja 2018. aastal lugemise edendajana ALMA auhinnale. 2017. aastal valiti Ævar kogumikku Aarhus39, kus tuuakse esile 39 aasta silmapaistvamat noort kirjanikku.

Ævar on pälvinud oma töö eest veel mitmeid auhindu, sealhulgas Islandi lasteraamatuauhinna, raamatumüüja auhinna (The Bookseller's Awards), neli Edda auhinda oma telesaate eest ning kultuuri- ja haridusministeeriumi eriauhinna tema panuse eest islandi keele arengusse. 2016. aastal nomineeriti Ævar Islandi laste- ja noorteraamatute auhinnale (teosega „The Robot Attack“) ning samal aastal oli ta ka DeBary silmapaistvate lasteraamatuauhindade finalist ja esimene rahvusvaheline valik (teosega „Dinosaurs in Reykjavik").

Praegu elab Ævar Islandil Reykjavíkis koos oma kihlatu, nende poja ja kassiga.


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid