Kirjanik ja illustraator Kristín Ragna Gunnarsdóttir tutvustab huvilistele Islandi müütide ja kangelaste salapärast maailma

Reede, 17 September 2021

20.-25. septembril külastab Eestit tuntud Islandi kirjanik ja illustraator Kristín Ragna Gunnarsdóttiri. Põhjamaade kirjandushuvilistel on suurepärane võimalus autoriga 23. septembril Eesti Lastekirjanduse Keskuses kohtuda . Samuti toimub 25. septembril Gunnarsdóttiri töödest inspireeritud perehommik.

Kristín Ragna Gunnarsdóttir (sündinud 1968) on omandanud kirjandusteaduste bakalaureusekraadi ja loovkirjutamise magistrikraadi. Ta on kirjutanud 10 raamatut lastele, kureerinud näitusi ja illustreerinud lugematuid raamatuid. Ta on saanud Islandi Illustraatorite auhinna Põhjamaade mütoloogiaraamatute illustratsioonide eest ning teda on nomineeritud mitmetele kirjandusauhindadele.

Kristin on ka lastekirjanduse keskuses avatud Põhjamaade tegelusnäituse „Raamatuuputus. Seiklus läbi Põhjamaade lugude“ idee autor. Näitus tutvustab lastele Põhjamaade ja Baltimaade kirjandust ning arendab uuenduslike meetoditega laste lugemisharjumusi. Näitusel aitavad armastatud kirjandustegelased interaktiivsete ja loominguliste tegevuste kaudu (taas)avastada lugemisrõõmu.

Kohtumise ajal räägib Kristin Islandi müütide ja kangelaste salapärasest maailmast ning sellest, kuidas see iidne materjal ka tänapäeva lastele põnevaks muuta.

Lisateavet kohtumiste kohta leiate Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehelt:

Kohtumised toimuvad koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Nordplus'i, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, programmi The Nordics ja Islandi saatkonnaga Helsingis.


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid