Kyrre Lien

Kyrre Lien Kyrre Lien

Kyrre Lien on Norra dokumentaalfilmitegija ja visuaalajakirjanik, kes elab praegu Liibanonis. Forbes nimetas Lieni 2017. aastal üheks 30-st noorest meediaettevõtjast, kes „määratlevad pidevalt muutuvat uudiste maailma”. Lien on saanud arvukalt riiklikke ja rahvusvahelisi auhindu. Ta töötab isiklike projektidega ning teeb ka koostööd suuremate meediaväljaannetega nagu VG ja The New York Times. Hetkel on Lien Norra ajalehe VG Lähis-Ida korrespondent.

Oma projekti "The Internet Warriors" tarbeks kohtus ja intervjueeris Lien inimesi üle terve maailma. Ta eesmärk oli teada saada, kes on need inimesed, kes interneti kommentaariumites nii vihaseks saavad ning miks otsustavad nii paljud neist oma kaaslasi veebis ahistada ja ähvardada ning seeläbi sõnavabadust oma piirideni venitada? Tema jaoks oli oluline anda neile inimestele nägu ning esile tuua, et see ei ole lihtsalt üks teema, mida arutada, vaid tegemist on päris inimestega, kes elavad kõikjal meie ümber.

Lien tutvustas oma projekti ning leidusid 2021. aasta Arvamusfestivalil paneelis "The Mystical Creatures of Internet - Trolls and Warriors".

Vaata arutelu täismahus siin:

 

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid