Vestlusõhtu kirjanik Laura Ertimoga

Neljapäev, 02 September 2021
Laura Ertimo

Neljapäeval, 9. septembril kell 17.30−18.30 toimub Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) vestlusõhtu „Kuidas rääkida keerulistest asjadest lihtsate sõnadega?“ kirjaniku ja geograafi Laura Ertimoga. Vestlusõhtul on voimalik osaleda nii kohapeal kui ka veebi vahendusel sündmuse Facebooki lehel. Kohapeal osalemisest palume ette teatada aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 7427 319.

Laura Ertimolt (1977) on eesti keeles ilmunud juba viis lastele suunatud teadusraamatut, kus ta seletab lihtsate sõnade, näidete ja illustratsioonide varal lahti keerukaid nähtusi. Kuues on ilmumas.

  • Eelkooliealisi lapsi innustavad Maad ja peidus olevat maailma avastama Pisiteadus-sarjas ilmunud teosed „Kus sa oled?“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Anneli Veskimäe ja Avita, 2020) ja „Nähtamatu maailm“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Luisa Tõlkebüroo, Avita, 2021).
  • Koomiksistiilis „Imelik ilm!“ (ill. Mari Ahokoivu, tlk Annika Vesi, Avita, 2020) aitab aru saada nii koolilapsel kui ka täiskasvanul meie aja kõige aktuaalsemast teemast – kliimamuutatust.
  • Kunstiarmastajaid hellitavad imeliste illustratsioonidega aimeteosed „Vesi. Raamat maailma tähtsaimast ainest“ (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2020) ja „Öö. Raamat unest ja pimeduse saladustest (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2021), mis valiti 2016. a. ka Soome kauneimate raamatute hulka.

Kokku on Ertimolt ilmunud 15 lastele ja kogu perele suunatud aimeteost, ka n-ö arekeelseid ehk lihtsustatud keeles kirjutatud teosed Maa ja kliimamuutuse teemadel.

Laura Ertimot intervjueerib Heidi Iivari. Vestlus toimub soome ja eesti keeles.

Üritusele on oodatud ka lapsed, kes saavad lahendada ja värvida Ertimo raamatute illustratsiooni põhjal tehtud töölehti.

Osalejate vahel loositakse välja viis Laura Ertimo raamatut.

Kohapeal on võimalik Ertimo eesti keeles ilmunud raamatuid ka kaasa osta.

Sündmust korraldab Soome Instituut. Üritust toetavad Soome Kirjanduse Teabekeskus (FILI), Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis/ programm Nordic Authors Crossing Borders, Kirjastus Avita, Tammerraamat.

Palume kanda maski ja võtta kaasa COVID-tõendi (link).

 

Artikkel orginaalis avaldatud Soome Instituudi kodulehel 


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid