Eesti noortel lugejatel on suurepärane võimalus kohtuda ning õppida loovkirjutamist Rootsi kirjanikult ja dramaturgilt Ida Lindelt

Esmaspäev, 01 Oktoober 2018
Sara Mac Key 2017

9. oktoobril kell 13.30 toimub kohtumine Rootsi kirjaniku ja loovkirjutamise õpetaja Ida Lindega Kännukuke raamatukogus, kus Linde tutvustab oma hiljuti ilmunud psühholoogilist romaani ”Kurjategija ema”.
11. oktoobril kell 13.30 on oodatud gümnaasiuminoored osalema Ida Linde juhtimisel loova kirjutamise töötoas. Töötuba toimub Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas.

Ida Linde on Rootsi kirjanik, dramaturg ja õpetaja. Linde sündis 1980. aastal Umeås, aga elab nüüd Stockholmis, kus ta on Biskop-Arnö kirjanike kooli loovkirjutamise õpetaja. Eestisse tuleb Ida Linde 9.-11. oktoobril tänu programmile ”Nordic Writers Crossing Borders”.

Ida Linde debüüt kirjandusmaailmas oli 2006. aastal ilmunud luulekogumikuga „Maskinflickans testamente“ ehk eesti keeles "Masintüdruku testament", mille keskmes on isiklikud kaotused. Tema teine luulekogumik „Räkneboken“ (eesti keeles "Arveraamat") on nii suurepärane aforismide kogu kui ka tõeline luuleõpik. Linde on kirjutanud ka mitmeid Põhjamaades kõrgelt tunnustatud romaane, nende seas näiteks „En kärleksförklaring“ (eesti keeles "Armastusavaldus") ja „Norrut åker man för att dö“ ehk „Põhja sõidetakse selleks, et surra“.

Kirjanikuga kohtuda on võimalik ka 10. oktoobril Läänemaa Ühisgümnaasiumis, kus Ida Linde teeb ettekande teemal "Notes on literature, letters and loneliness" ("Märkmed kirjandusest, kirjadest ja üksindusest") ja tutvustab oma esimest inglise keelde tõlgitud raamatut “Maskinflickans testamente” ehk "Masintüdruku testament".

Ida Linde külastus on osa projektist "Kirjandus on PÕHI-line".

Projekti "Kirjandus on PÕHI-line" toetajad on Eesti Kultuurkapital, Tallinna Keskraamatukogu ja Põhjamaade esindus Tallinnas. Sündmus saab teoks tänu Nordic Writers Crossing Borders programmile, mida rahastavad CBSS ja Nordplus.

Logod


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid