Kirjandusfestivali HeadRead külastas taani krimikirjanik Michael Katz Krefeld

Esmaspäev, 28 Mai 2018
Michael Katz Krefeld (vasakul) lugejatega kohtumisel Viimsi Raamatukogus. Paremal taani-eesti tõlk Mads Michael Hastrup Nilsson. Michael Katz Krefeld (vasakul) lugejatega kohtumisel Viimsi Raamatukogus. Paremal taani-eesti tõlk Mads Michael Hastrup Nilsson. Foto: Viimsi Raamatukogu

Nordic noir ehk Skandinaavia krimikirjandus on eesti lugejate ja televaatajate vaieldamatuid lemmikuid. Nii oli sel aastal toimunud HeadRead festivali oodatud külaliseks ka taani krimikirjanik ja stsenarist Michael Katz Krefeld. Kohtumine Michael Katz Krefeldiga toimus festivali HeadRead raames 26. mail kell 15 Kirjanike maja musta laega saalis, kus autoriga vestles Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik Eha Vain. Sama päeva hommikul kell 11 kohtus kirjanik oma lugejatega Viimsi raamatukogus; seda kohtumist toetas programm Nordic Writers Crossing Borders.

“Michael Katz Krefeld on tähelepanuväärne krimikirjanik oma intellektuaalsuse poolest – see, kuidas ta oma raamatutes käsitleb erinevaid teemasid nagu inimkaubandus, prostitutsioon, Ida-Saksamaa ja Stasi aeg jne, on silmiavav,” ütleb Eha Vain. “Tema teoste puhul on laipade lugemisest ja mõrvari avastamisest olulisem inimeste kadumine ja kaotsi minek ning autori püüd kurjategijat psühholoogiliselt mõista ning avada tema tegude tausta. “

1966. aastal sündinud Katz Krefeld on mitme auhinnatud krimiromaani autor. Oma debüüdiga kirjandusvallas, krimiromaaniga „Enne tormi“ (2007) pälvis kohe Taani krimiakadeemia esikteose auhinna. Romaan „Must lumi langeb“ (2010) sai aasta parima krimiromaani tiitli. Krefeldi raamatusarja ühendab tegelaskujuna eradetektiiv Thomas „Ronk“ Ravnsholdt. Sellest sarjast saab eesti keeles lugeda üle-euroopalisest prostitutsiooniärist kõnelevat „Rööpalt maas“, Ida-Saksamaa minevikusaladusi avavat „Kadunud“ ja moodsa religioossuse taha piiluvat„Sekti“.

Lisaks leidis festivali HeadRead kavast ka sellised Põhjamaade autorid nagu Elina Hirvonen, lastekirjanikud Timo Parvela ja Åsa Lind, laulja ja laulukirjutaja Joose Keskitalo ning mehe, kes rahvuselt soomlane ja samal ajal üks armastatumaid eesti keeles kirjutavaid lastekirjanikke - Mika Keränen.

Kirjandusfestival HeadRead on toimunud juba kümmekond aastat ning olnud alati ka Põhjala autorite tutvustajaks eesti kirjandussõpradele. Soojad suhted pärinevad juba Põhjamaade luulefestivali aegadest.


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid