Oktoobris külastab Eestit soome kirjanik Joanna Nylund

Esmaspäev, 23 September 2019
Joanna Nylund Joanna Nylund erakogu

„Meis kõigis on sisu.“

- Joanna Nylund.

 

Sel sügisel on eesti lugejatel suurepärane võimalus kohtuda soome populaarse raamatu „Sisu. Soome südikuse kunst“ autori Joanna Nylundiga. Kohtumised toimuvad 2.-3. oktoobril Saaremaal ja Lihulas.

Sisu on mõiste, mis viitab vapruse, vastupidavuse, meelekindluse, ühtekuuluvuse ja püsivuse kombinatsioonile - omadustele, mis on kujundanud mitte ainult terve rahva saatust, aga ka soomlaste igapäevaelusid. Keeleliselt võib sisu mõiste viidata „stoilisele otsustavusele, vastupidavusele, julgusele, vaprusele, tahtejõule, vastupidavusele ja vastupidavusele.” See on „tegevusele orienteeritud mõtteviis.” Sa ei kiitle sellega, et sul on sisu – sa lihtsalt “lase oma tegudel rääkida”.

Joanna Nylund on sündinud ja kasvanud Soomes. Ta alustas oma kirjanikukarjääri juba 15-aastasena, kui hakkas kirjutama muusikaarvustusi kohalikku ajakirja. Joanna õppis ülikoolis inglise keele kirjandust ja elas peale kooli lõppu mõnda aega Ühendkuningriigis. Ta on töötanud tõlkija, ajakirjaniku, sisulooja ja fotograafina. Praegu elab Joanna koos oma elukaaslasega Helsingis, kus kirjutab Soome ajalehtedele ja -kirjadele kultuuri, kirjanduse ja ajaloo teemadel. Lisaks kirjutab Joanna Soome välisministeeriumi hallatud portaalile ThisIsFinland ja SCAN Magazine'i.

Kohtumised kirjanikuga 2. oktoobril:

3. oktoobril:

• 11.25 - 12.10 Lihula Gümnaasiumis

Kohtumisi toetab Nordic Writers Crossing Borders programm, mida rahastavad CBSS ja Nordplus.

 

logojalus


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid