Novembrisse toob põnevust rootsi krimikirjanik Mattias Berg

Esmaspäev, 28 Oktoober 2019
Mattias Berg Mattias Berg

14.-15. novembril külastab Eestit tuntud rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Kohtumised kirjanikuga toimuvad Narvas ja Tartus.

Erasmus Levine’il on väga harukordne töö. Kui Ühendriikide president on välisreisil, seisab Erasmus temast alati paari meetri kaugusel, käes mapp, mida presidendile ulatada, kui olukord peaks seda nõudma. Mapis on koodid, sidevahendid ja kõik muu vajalik, et president saaks anda käsu tuumarelvade kasutamiseks. Erasmus hindab oma töö vastutusrikkust, on selle üle uhke. Või siis mitte?

-Mattias Berg, lõik raamatust "Kandja"

 

Mattias Berg on rootsi krimikirjanik. Alates 1980. aastate lõpust tegutses Berg kultuuriajakirjanikuna, kirjutades Rootsi tuntumates ajalehtedes nagu Dagens Nyheter ja Expressen. Uuel aastatuhandel kogus Berg tuntust raadiosaatega „Konflikt“, mis seob ajakajalisi tendentse kultuuriliste küsimustega.

Bergi debüütromaan „Kandja“ („Dödens triumf“) avaldati eesti keeles 2019. aasta mais ning pälvis sooja vastukaja. Kriitika tunnustas romaani kihilisust, milles ühinevad autori sügavad teadmised teadusvallast, loojutustamise osavus, filosoofiliste teemade käsitelu ja ajalooline tunnetus. Tegu on ühtaegu põneva, sünge ja intelligentse raamatuga.

Eestis on kirjanikuga võimalik kohtuda kolmel korral:

  •  Põhjamaade nädala raames 14. novembril kell 10.00 Soldino Gümnaasiumis, Narvas
  • 14. novembril kell 17.00 Tartu Oskar Lutsu nimelises raamatukogus
  • 15. novembril kell 11.45 Tartu Tamme Gümnaasiumis

Kohtumisi toetab Nordic Writers Crossing Borders programm, mida rahastavad CBSS ja Nordplus.


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid