Susinukke Kosola

Susinukke Kosola, sünninimega Daniil Kozlov ( s. 1991 Leningrad) töötab kirjandusega mitmel tasandil. 2012. aastal asutas Kosola kirjastuse Kolera, kus on lisaks enda loomingule avaldanud ka Aura Nurmi ja Virpi Vairineni teoseid.

Ta on juhtinud kirjastust, mis on spetsialiseerunud luulele, eksperimentaalsele kirjandusele ja esseedele. Praegu keskendub Kosola üleriigilise luulekataloogi loomisele ja 3D-trükitud installatsiooniluule loomisele.

Lisaks kirjutamisele ja kirjastamisele õpetab ta Turu ülikoolis loovkirjutamist. Õpetamisel keskendub Kosola enamasti luulele ja keelele, vähem lugudele ja jutustruktuuridele. Kosola on olnud ka rahvusvahelise kirjutamisprogrammi Wordquake Soome filiaali juht, kus noored kirjutasid oma kogemusest vaesusega.

Kosola debüütkogu „.tik.:tutkielma ihmisyyden marginaaleista“ (eesti k. „.Ainult.:väitekiri marginaliseeritud inimkonnalt“) avaldati 2014. aastal ning on pälvinud Silja Hiidenheimo mälestusstipendiumi. 2016. aastal ilmunud teos „Avaruuskissojen leikkikalu“ (eesti k. Mänguasi kosmosekassidele“) esitati Tantsiva Karu (Tanssiva karhu) ja Toisinkoineni luulekonkursile ning Einari Vuorela luuleauhinnale. 2018. aastal sai Kosola ise avaldatud luulekogu „Varisto“ eest Kalevi Jäntti preemia. Praegu lõpetab Kosola oma neljandat raamatut.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid