Kirjandusfoorum

Esimene Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum toimus 2013. aastal ning kandis pealkirja "Rahvuskirjandus 21. sajandil: sisse- ja väljavaated". Esimese foorumi edu julgustas jätkama ka järgmisel aastal, taas Tallinna raamatumessi raames ning koos Eesti Lastekirjanduse Keskusega. Teise foorumi "Kas laps loeb?" kandvaks teemaks oli laste- ja noorsookirjandus, sh Põhjamaade Nõukogu laste- ja noorsookirjanduse auhind, mis anti välja esimest korda 2013. aastal. Kogemusi jagasid ja edulugusid tutvustasid lastekirjanikud, illustraatorid, kirjanduseksperdid, raamatukoguspetsialistid taas kõigist Põhjamaadest ja Balti riikidest, teiste seas Põhjamaade Nõukogu laste- ja noorsookirjanduse 2013. aasta laureaadid.

2015. aastal avas Tallinna raamatumessi juba kolmandat korda Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum, kus seekord astusid üles kirjanduse tumedama külje ehk Nordic Noir'i, Põhjamaade põneviku esindajad. Põnev teema tõi foorumile ligikaudu 150 raamatukoguhoidjat, autorit, tõlkijat, kirjastajat, õpetajat, raamatulevitajat ning kriminullide armastajat.

Vähemusrahvuste kirjandus ja pagulaskirjandus on osa Põhjamaade kirjandusrikkusest. Vähemuskirjanikud ja pagulasautorid on leidnud tunnustust Põhjamaade Nõukogu maineka kirjandusauhinna nominentide nimistus. Erinev kultuuritaust ja elukogemused, teadmatus ja eelarvamused võivad põhjustada aga ka hirmust kantud väärarusaamu ja konflikte. Seetõttu valisime neljanda Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorumi teemaks "Kirjandus kultuuride ristteel".

Fotosid kirjandusfoorumitest leiad meie pildigaleriist.

Kirjandusfoorumid ajakirjanduses

Kontakt

KIK07115 Andra

Andra Heinat

nõunik

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid