Nädala jagu vaimuvalgust pimedal ajal

Vita Thomsen/norden.org

Nii nagu Eestis on ka Põhjamaades sügis- ja talvepäevad eriti lühikesed. Pikkadel pimedatel talveõhtutel oli ettelugemine juba enne televisiooni- ja arvutiaega levinud ajaviide. Aasta kõige pimedamal ajal korraldavad Põhjamaade raamatukogud ja Põhjala Ühing alates 1997. aastast Põhjamaade raamatukogunädalat, mis alates 2018. aastast kannab Põhjamaade kirjanduse nädala nime. See tähendab seitset päevatäit näitusi, ettelugemisi, raamatututvustusi ja debatte raamatukogudes, koolides, seltsimajades Põhja- ja Baltimaades.

Raamatukogunädalal on kaks osa: hommikuhämarus (ettelugemine lastele) ja õhtuhämarus (ettelugemine täiskasvanutele). Lugemist ja tegevusi jagub ka teismelistele ja noorukitele.

Eesti raamatukogud, koolid ja seltsimajad saavad Põhja- ja Baltimaade ühises ettevõtmises kaasa lüüa. Rohkem infot leiab Põhjamaade kirjanduse nädala kodulehelt. Põhjamaade kirjanduse nädala logo saab kasutamiseks alla laadida siit.

Me ütleme aitäh hea koostöö eest Põhjamaade raamatukogunädala korraldamisele kaasa aitamise eest Eestis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingule

Kontakt

KIK07115 Andra

Andra Heinat

nõunik

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid