Põhjamaade kultuurinädal 2016

Põhjamaade kultuurinädal 2016

 

Aeg: 19.-24. september 2016
Koht: Ida-Virumaa

Sügisene Ida-Virumaa täitub terveks nädalaks Põhjamaiste kultuurisündmustega – 19.-24. septembrini toimub Põhjamaade kultuurinädal 2016. Külla tulevad muusikud Saamimaalt ja ehtekunstnik Islandilt, koolilapsi rõõmustab tsirkus Soomest. Jõhvi kontserdimaja kinos Amadeus ja Tartu Ülikooli Narva kolledžis saab tasuta kinoseanssidel näha viimaste aastate Põhjamaa filmide paremikku alates romantilisest komöödiast ning lõpetades thrilleri ja koguperefilmiga. Avalikus ruumis ja erinevates näitusepaikades on väljas vahvad, elurõõmsad ja harivad näitused, mis tutvustavad Põhjamaade kunstiloomingut ja elu-olu.

Seekordse festivali eesmärk on ühtaegu anda oma panus Ida-Virumaa kultuuriellu ja teisalt taasluua ühist ruumi Eesti ja siin elavate inimeste ning Põhjamaade vahel just kultuuri kaudu. Ajaloo kestel on Ida-Virumaal, eriti Narval, olnud Põhjamaadega tihedad sidemed. Kuidas aga mõtleb ja loob Põhjamaine kunstnik tänapäeval? Mis inspireerib noort saami muusikut täna ja milline on tema muusika kõlapilt? Mille poolest on eriline meie põhjanaabrite tsirkuseartisti fantaasia? Erinevaid sündmusi toimub Narvas, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, aga Põhjala loomingu muhedat elutunnetust ja külluslikku kujutlusvõimet on oodatud nautima inimesed kõikjalt Ida-Virumaalt – põneva sündmuse leiab endale igaüks.

Põhjamaade kultuurinädal 2016 on mõtteline järg möödunud aastal toimunud Põhjamaade filminädalale Nordic Film Week. 2015. aastal hästi kordaläinud filminädala järel otsustasime, et aeg on tutvustada Põhjamaade kultuuri veelgi laiemalt. Loodetavasti kujuneb Põhjamaade kultuurinädalast iga-aastane oodatud sündmus Ida-Virumaa sügiseses kultuurikalendris.

Vaata lähemalt sündmuste kava.

Tutvu lähemalt esinejatega.

kultuurinadal2016 logojalus

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid