Põhjamaade kultuurinädal Ida-Virumaal 2017

Kultuurinädala 2017 päis1141 x 287

 

Aeg: 9.-15. oktoober 2017
Koht: Ida-Virumaa

9.-15. oktoobrini toimuv Põhjamaade kultuurinädal kutsub avastama Põhjala kultuuri ja ühiskonda! Ida-Virumaa ja Narva sügisesse kultuurikalendrisse toob see üle kahekümne erineva sündmuse, alates tipptasemel jazzikontsertidest kuni vahva perespordipäevani, harivatest näitustest, loengutest ja seminaridest kuni värskete filmide ja kunstisündmusteni.

Kõik kultuurinädalal esinevad Põhjala loojad on olulised siin ja täna. Näitustel, seminaridel ja loengutel käsitletavat teemad on olulised nii Eesti kui Põhjamaade jaoks nüüd ja praegu. Kõik linastuvad filmid on värsked. See on tänapäevane Põhjala kultuur ja ühiskond. Põneva sündmuse leiab endale igaüks.

Põhjamaade kultuurinädal on juba kolmandat korda toimuv pea festivalimõõtu sündmus, mis on iga aastaga kasvanud järjest suuremaks ning meie suureks heameeleks kogunud ka aina uusi koostööpartnereid – rõõmustav märk sellest, et Põhjamaade kultuur ja väärtused kõnetavad ida-virukaid.

Koostöös Narva Jazziklubiga on meil rõõm esitleda kaasaegse Rootsi jazzieliiti kuuluvate muusikute Ola Bengtssoni ja Erik Söderlindi etteastet, Sillamäe Jazz Time klubiga aga põnevat kooslust Mika Kallio (trummar) ja Satu Rinnetmäki (tants). Narva Kunstiresidentuur on keskus, kus saab näha Põhjamaades sündinud ja ringi rännanud fotonäitust „Hetked“, kus osaleb ka Sillamäelt pärit fotograaf Karel Kravik. Sealsamas kutsuvad avatud stuudiosse oma kunstiga tutvuma ja juttu puhuma Norra kunstnikud Ellen Suhrke ja Hans Hansen, kes on Narvas residentuuris olnud Tallinna Fotokuu kutsel. Lisaks neile kahele kunstisündmusele on Narvas, Kohtla-Järvel ja Illukal avatud kümmekond Põhjamaade ühiskonda, kultuuri ja ajalugu tutvustavat näitust.

Põhjamaade koostööd veab eesistujariigina 2017. aastal Norra ning sel puhul tutvustatakse põnevaid uuendusi Norra haridusmaastikul Narvas olulisel haridussündmusel Connector, aga ka TÜ Narva kolledži eestvedamisel toimuvatel avatud loengutel. TÜ Narva kolledž pakub tervet avatud loengute sarja teemadel, mis on ühtmoodi olulised nii Põhjamaade kui Eesti jaoks – ränne, ettevõtluse sotsiaalne pool ja haridus. Vesteldakse Põhjamaade külalistega, jagatakse kogemusi ja peetakse diskussioone tudengite, õppejõudude ja narvakatega.

Põhjamaade kultuurinädal kasvas välja 2015. aastal toimunud filminädalast Nordic Film Weekist. Esinduslik filmiprogramm värsketest Põhjala filmidest – thrilleritest komöödiateni, mõeldes nii suurele kui väikesele vaatajale - Narva ja Jõhvi kinodes ei jää tulemata seegi kord. Kultuurinädala lõpp pakub aga vahva võimaluse kogu perega selga sirutada ning Põhjamaade spordipäeval erinevate spordialadega tutvuda ning neis ka mõõtu võtta.

 Vaata lähemalt sündmuste tutvustusi ja kogu kultuurinädala kava

 

Kultuurinädala 2017 1141 x 287 FINAL FINAL

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid