Põhjamaade nädal 2021: Ise tehtud, hästi tehtud

Pohjamaade Nadal 690x125 est

18. kuni 24. oktoobrini toimub Narvas mitmekesise ja põneva programmiga Põhjamaade nädal, mille selleaastane teema on „Ise tehtud, hästi tehtud“. Sündmusi jagub nii kultuuri-, Põhjala toidu kui ka diplomaatiahuvilistele.

Põhjamaade nädala avab Taani ja Eesti diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale pühendatud näitus. Lisaks on kavas näitused ringmajanduse ja meediapädevuse teemadel ning näitus „Fridtjof Nansen – polaaruurija ja humanist”, mis on pühendatud kuulsale Norra teadlasele ja maadeavastajale. Nädala jooksul näidatakse Narva lasteaedades Põhjala multifilme, toimub Põhjamaade teemaline mälumäng ning Norra kokandusõhtu. Nädalale panevad toreda punkti Soome tunnustatud saksofonisti ja helilooja Timo Lassy tasuta kontsert ja suur kogupereüritus, kus saab tutvuda Põhjala laste mängudega, meisterdada ning vahvleid küpsetada.

Lisaks toimub Põhjamaade nädala raames ka videokonkurss „Mina kui põhjamaalane”, millest võivad osa võtta kõik huvilised. Konkurss kestab 24. oktoobrini ning parimale on auhinnaks telefon SAMSUNG GALAXY S21. Lisainfot konkursi kohta: https://www.norden.ee/et/nordic-week-videokonkurss

Põhjamaade nädala programmiga saab tutvuda lehel https://www.norden.ee/et/kultuur/pohjamaade-naedal/pohjamaade-nadal-2021/programm. Suurem osa Põhjamaade nädala üritustest on publikule tasuta, mõned üksikud üritused on registreerimisega. Kindlasti tuleb arvestada riigis hetkel kehtivate piirangutega ning olla valmis esitama COVID tõendit kas vaktsineerituse, läbipõdemise või hiljutise testi negatiivse tulemuse kohta või teha ürituse toimumiskohas kiirtesti.

Põhjamaade nädal on iga-aastane üritus, mis toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös mitmete partneritega: Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, TÜ Narva Kolledž, Narva Keskraamatukogu, Estinfilm, Citrus Project, kohvik №2, Vaba Lava Narva, kohvik Muna, Narva muuseum, restoran Rondeel, Narva Pähklimäe Gümnaasium ja Philly Joe's jazziklubi.

Pohjamaade Nadal Narvas A4 bottom

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid