Põhjamaade nädal 2022: Muutuste aeg

Põhjamaade nädal bänner

 

1.-7. oktoobrini toimub Narvas traditsiooniline Põhjamaade nädal, mida korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Põhjamaade saatkonnad. Seitsmendat korda aset leidev suursündmus pakub põnevat avastamist ning sisaldab nii Põhjala muusikat, filme ja näitusi kui ka innustavaid seminare. Tänavuse Põhjamaade nädala teemaks on „Muutuste aeg“.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu eesistujamaa on tänavu Norra. Seetõttu on Põhjamaade nädala avaürituseks kontsert „Norra ja Põhjala ballaadid“, mis viib kuulaja rännakule mööda Põhjala eri ajastuid ning pakub rohkelt uudistamist ja äratundmisrõõmu. Nädala kava jagab tegevusi väga laiale sihtrühmale – nii täiskasvanutele kui ka kõige pisematele. Siin leidub ka üritusi, mis on juba ammu külastajate südameid võitnud - Põhjala maitseid tutvustav õhtusöök või hubane filmiõhtu. Põhjamaade nädalast ei puudu ka nö hariv osa ning selle aasta programmist leiab kaks põnevat seminari, mis toimuvad koostöös Narva Linna ja TÜ Narva kolledžiga. Räägime õiglasest üleminekust ning selle mõjust ettevõtlusele, samuti tuleb jutuks loomemajandus. Kavas on mitmed näitused, mis tutvustavad Põhjala kultuuri erinevaid tahke ning lisaks kordame eelmise aasta edukat eksperimenti ja korraldame Narva lasteaedades multifilmide ühisvaatamisi.

Valdav osa Põhjamaade nädala üritustest on publikule tasuta, üksikutel üritustel on vajalik etteregistreerimine. Põhjamaade nädala programmiga saab põhjalikumalt tutvuda lehel www.norden.ee ja ürituse Facebooki lehel www.facebook.com/nordicweek2022.

Põhjamaade nädal on iga-aastane üritus, mis toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös mitmete partneritega nagu Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, Narva linn, Narva kunstiresidentuur (NART), TÜ Narva Kolledž, Narva Keskraamatukogu, Estinfilm, Citrus Project, Vaba Lava Narva, Narva Muuseum, restoran Rondeel, Alex Kohvik & Catering, ja Loov Eesti.

Põhjamaade nädala kava leiad siit: Põhjamaade Nädal 2022 programm

Ürituse Facebooki leht: www.facebook.com/nordicweek2022

 

Lisainfo:

Jevgeni Timoštšuk

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis

Narva filiaali programmi koordinaator

Tel: 515 8904

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.Pohjamaade Nadal Narvas A4 bottom

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid