Põhjamaade nädal 12.-17. november

banner2est v2

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Põhjamaade saatkonnad jätkavad juba traditsiooniks saanud iga-aastast ettevõtmist – Põhjamaade nädalat Ida-Virumaal. 12.-17. novembrini toimuv Põhjamaade nädal kutsub avastama Põhjamaade elufilosoofiat ning avab õnnelikkuse ja heaolu tagamaid põhjamaa inimese argielus.

Põhjamaade rahvaid loetakse maailma õnnelikemaks. Tänavuse ÜRO maailma õnnelikkuse raporti esikoht kuulub näiteks Soomele. Soomlaste järel on maailma kõige õnnelikumad norralased, taanlased ja islandlased. Põhjamaade nädala ürituste kaudu püüamegi näidata, milles peitub Põhjamaade õnne ja heaolu valem ning jagada Põhjamaade ühiseid väärtusi.

Me tutvustame hygge´t - taanlaste elufilosoofiat, hubast ja mõnusat olemist, tutvustame norralaste populaarset kõnekäändu Ut på tur, aldri sur tähenduses „Matkates pole kunagi paha tuju“, mis peegeldab matkamise kohta norralaste südames.
Me selgitame, mis osa on fika’l ja lagom’il rootslaste igapäevaelus ja mis on sisu soomlaste rahvuslikkuse tugisambana.
Me tutvustame põhjamaalaste nippe, mis aitavad toime tulla rutiinse argieluga ning hakkama saada pimeda ja pika talvega.

Neljandat korda toimuv Põhjamaade nädal on festival, mis pakub taaskord mitmekesist kava lastele ja täiskasvanuile: näitusi, filme, teemakohtumisi ja –arutelusid ning põnevaid kogemusi, Soome saunast Põhjala toiduni.

 

Korraldajad ja partnerid: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Soome Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Kuninglik Norra Saatkond, Taani Kuninglik Suursaatkond, Islandi saatkond Helsingis, Soome Instituut, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Narva Keskraamatukogu, SA Narva Linna Arendus, kohvik Muna, Narva Apollo kino Astri.

 

logod 01

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid