Põhjamaade nädal: näitused

 banner2est v2

 

Avatud 12. - 30. November 2018
Koht: Narva, Ida-Virumaa

jalgratta näitus Taani

Hea linn (The Good City)

Narva Keskraamatukogu
12.-30. November 2018

Näitus “Hea linn” (“The Good City”) arutleb jalgrattasõidu positiivse mõju üle linnaruumile ja inimestele ning annab ülevaate jalgrattaliikluse arengust Kopenhaagenis. Näitust, mille on koostanud Kopenhaagenis asuv Bicycle Innovation Lab, esitleb Taani saatkond.

plastprügi meres kodukale

Plastprügi meres

Ida-Virumaa Kutsehadiruskeskuse Narva Õppekoht
12.-30. November 2018

Kui suuremat muutust maailmas ei tule, on oht, et 30 aasta pärast on meres rohkem plastprügi kui kalu. Plastprügi meres on nüüdisajal üks kõige tõsisemaid keskkonnaprobleeme ja mererahvana on Norra võtnud juhtiva rolli ülemaailmsetes jõupingutustes mereprügi probleemi lahendamisel. Näitus «Plastprügi meres» selgitab mereprügi lähtekohti, selle tagajärgi ja võimalikke lahendusi.

Norramaale matkama The Sognefjord. Photo Thomas Rasmus Skaug Visitnorw

Fotonäitus: Norramaale matkama!

Joaoru rannahoone
12.-30. November 2018

Norra loodusega lähemalt tutvumiseks on kõige parem matkasaapad jalga tõmmata. Norras avastad ainulaadseid maastikke ‒ kauneid koski, suursuguseid mägesid ja fantastilisi fjorde. Norralased on ise suured matkajad ja populaarne kõnekäänd „Ut på tur, aldri sur“ – „Matkates pole kunagi paha tuju“ – peegeldab matkamise kohta norralaste südames. Norras on 42 rahvusparki ja isegi suurimatest linnadest on imetabane loodus vaid kiviviske kaugusel ‒ siin leidub jõukohaseid matkaradu ja maastikke igale maitsele. 20 000 km matkaradasid, 7000 km suusaradasid ja 500 matkamaja on heas korras tänu 1868. aastal loodud Norra Matkaühingule DNT.

 

 logod 01

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid