Põhjamaade nädal Narvas: loome võimalusi!

1890 x 295 est

 

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Põhjamaade saatkonnad jätkavad traditsioonilist iga-aastast ettevõtmist – Põhjamaade nädalat Ida-Virumaal. Käesoleva aasta Põhjamaade nädala alateemaks on „Loome võimalusi“ ning 12.-18. oktoobrini toimuv nädal pakub mitmekülgseid võimalusi Põhjamaade elustiili ja kultuuri avastamiseks.

Tänases olukorras, mil pandeemiast tulenevad ootamatused meid proovile panevad, toimuvad nädala raames planeeritud sündmused uuenduslikus hübriidformaadis - osa sündmusi toimub traditsioonilises formaadis ja suurem osa online.

Kava on taas rikkalik ja mitmekesine. Arutame kirjandusega seotud teemadel Soomes elava, kuid Venemaal sündinud kirjaniku ja luuletajaga Susinukke Kosolaga, õpime Põhjamaade näitel elanike kaasamist linnaplaneerimisse, naudime klouniteatri Red Nose Company vaimukat etendust ning toome teieni mitmeid filme ja näitusi. Koostöös kohaliku startupiga valmib põnev Narva linnamäng, mis viib teid Põhjamaadega seotud paikadesse ja tutvustab Narva linna ajalugu.

Põhjamaade nädala raames planeerituid arutelusid ja kohtumisi on võimalik jälgida nii toimumiskohas kohapeal kui ka veebis. Näitusi saab igaüks külastada just endale sobival ajal hoides ohutut distantsi teiste külastajatega. Esmakordselt Põhjamaade nädala raames aset leidev kolmepäevane loomehäkk „Hack your culture“, mis toob kokku loomevaldkonna inimesed ja aitab uutel asjadel sündida, on samuti virtuaalne.

Läbi aastate traditsiooniks kujunenud filmiprogramm toimub tänavu uuenenud formaadis, koostöös ETV+’ga. Kõik huvilised saavad nüüd filme nautida mugavalt kodust lahkumata - televiisori vahendusel või ETV+ veebiülekannet jälgides. 

Vaata nädala kava siin

Põhjamaade nädal toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös paljude heade partneritega: Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, Narva Keskraamatukogu, Vaba Lava Narva Teatrikeskus, Narva Gate OÜ, Narva Pähklimäe Gümnaasium, Valman, Objekt, ETV, ARN (AR Narva) ja VeloNarva.

 

Logos

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid