Nädala jagu vaimuvalgust pimedal ajal

Nädala jagu vaimuvalgust pimedal ajal Vita Thomsen/norden.org

Nii nagu Eestis on ka Põhjamaades sügis- ja talvepäevad eriti lühikesed. Pikkadel pimedatel talveõhtutel oli ettelugemine juba enne televisiooni- ja arvutiaega levinud ajaviide. Aasta kõige pimedamal ajal korraldavad Põhjamaade raamatukogud ja Põhjala Ühing alates 1997. aastast Põhjamaade raamatukogunädalat. See tähendab seitset päevatäit näitusi, ettelugemisi, raamatututvustusi ja debatte raamatukogudes, koolides, seltsimajades Põhja- ja Baltimaades.

2017. aasta raamatukogunädal toimub 13.-19. novembrini ning teemaks on "Põhjala saared". Soome 100. juubeli puhul tehakse kummardus just soome kirjandusele - ettelugemiseks mõeldud tekstid on pärit just meie põhjanaabrite autoritelt. Tutvu lähemalt 2017. aasta raamatukogunädalaga siin.

Raamatukogunädalal on kaks osa: hommikuhämarus (ettelugemine lastele) ja õhtuhämarus (ettelugemine täiskasvanutele). Lugemist ja tegevusi jagub ka teismelistele ja noorukitele.

Eesti raamatukogud, koolid ja seltsimajad saavad Põhja- ja Baltimaade ühises ettevõtmises kaasa lüüa. Rohkem infot leiab raamatukogunädala kodulehelt. Põhjamaade raamatukogunädala logo saab kasutamiseks alla laadida siit.

Me ütleme aitäh hea koostöö eest Põhjamaade raamatukogunädala korraldamisele kaasa aitamise eest Eestis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingule

Kontakt

Eha Vain

Eha Vain

nõunik

tel. 627 31 04
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid