Põhjamaade koostöö digitaliseerimise vallas

unsplash

Põhja- ja Baltimaade koostöö eesmärgiks on saada kõige integreeritumaks piirkonnaks maailmas – just see on Põhjamaade Ministrite Nõukogu tegevusi juhtiv põhimõte.

Digitaliseerimine on mitut sektorit hõlmav valdkond, millega on seotud mitmed Põhjamaade ministrite koostööprojektide nõukogud. Digitaliseerimise alased jõupingutused põhinevad 25. aprillil 2017 Oslos toimunud konverentsil Digital North tehtud ministrite deklaratsioonil

Digitaliseerimise valdkonna jõupingutuste edendamiseks ja deklaratsiooni eesmärkide saavutamise koordineerimiseks loodi perioodiks 2017–2020 ajutine digitaliseerimise valdkonna ministrite nõukogu MR-DIGITAL. Nõukogu koosneb Põhja- ja Baltimaade ministritest ja esindajatest ning edendab digitaliseerimist piirkonna riikides ja nende vahel. Selle kaks prioriteetset valdkonda on Põhja- ja Baltimaade ühtse digitaalse turu loomine ning uuenduslike digilahenduste edendamine.

Põhja- ja Baltimaad kuuluvad maailma kõige digitaliseeritumate ja uuenduslikumate riikide hulka, kuid selleks, et realiseerida oma täielikku potentsiaali, tuleb piirkonda täiendavalt integreerida ja edendada innovatsiooni. MR-DIGITAL töötab välja rahvusvahelisi lahendusi kõikide liikmesriikide kodanike ja ettevõtete probleemidele, edendab uuenduslikku tehnoloogiat ning aitab ettevõtjatel välja töötada uusi teenuseid piirkonna üksikisikutele ja ettevõtetele. Kõik see loob tingimused piirkonna potentsiaali realiseerimiseks.

Täpsemalt on fookuses:

  • piiriülesed digiteenused;
  • ettevõtetele suunatud digitaalsed uuendused;
  • ELi ühtse digitaalse turu rakendamine.

Valdkondade edendamiseks algatavad MR-DIGITAL ja liikmesriigid mitmesuguseid projekte, millest igaüht juhib üks riik, kuid mida koordineeritakse ja hallatakse koos MR-DIGITALi kaudu.

Küberturvalisus

Koostöös CTF Techiga osaleme eetilise häkkimise võistluse Cyber Battle of Nordic-Baltics korraldamises ning 2022. aasta sügisel toimus esimest korda Põhja- ja Baltimaade haridusvaldkonna spetsialistedele suunatud küberharidusfoorum Cybercation.

Cybercation - Põhja- ja Baltimaade haridusvaldkonna spetsialistide foorum

Cybercationi eesmärk on tuua kokku õpetajaid, haridusvaldkonna spetsialiste ja haridusasutusi, kelle missioon on toetada IKT-alast õpet Põhja- ja Baltimaade piirkonnas.

Soovime foorumi käigus pakkuda küberharidusele laiemat kõlapinda ning soodsamat kasvulava, edendada rahvusvahelisi kontakte ja suhtlemist nii õpilaste ja tudengite kui ka õpetajate ja haridusasutuste vahel ning luua pikaajalisi partnerlussuhteid.

Loe lisa intervjuust Cybercation korraldajatega: Eetiline häkkimine ja mänguline küberõpe - kas tulevased õppeained juba põhikoolis?

Cybercation - Nordic-Baltic Educators' Forum 2022

 

Cyber Battle of Nordic-Baltics

Cyber Battle of Nordic-Baltics toimub samaaegselt Eesti noortele suunatud võistlusega Cyber Battle of Estonia. Need kaks võistlust moodustavad koos Põhja- ja Baltimaade regiooni kõige suurema õpilastele ja tudengitele suunatud eetilise häkkimise sündmuse, mille eesmärk on tõsta noorte ja haridusasutuste teadlikkust küberturvalisusest.

Ürituse siht on õpetada eetilise häkkimise võistluse abil noortele küberturvalisuse põhitõdesid, tehes seda praktilisel, realistlikul ja eetilisel moel, et parandada regioonis küberturbeoskuseid ja muuta seeläbi kogu piirkond stabiilsemaks ja turvalisemaks.

Cyber Battle of Nordic-Baltics 2022

Kontakt

Grete Kodi by Barefoot Studios

Grete Kodi

nõunik

tel. 627 31 010
mob: +372 505 9223
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid