Põhjamaade koostöö digitaliseerimise vallas

unsplash

Põhja- ja Baltimaade koostöö eesmärgiks on saada kõige integreeritumaks piirkonnaks maailmas – just see on Põhjamaade Ministrite Nõukogu tegevusi juhtiv põhimõte.

Digitaliseerimine on mitut sektorit hõlmav valdkond, millega on seotud mitmed Põhjamaade ministrite koostööprojektide nõukogud. Digitaliseerimise alased jõupingutused põhinevad 25. aprillil 2017 Oslos toimunud konverentsil Digital North tehtud ministrite deklaratsioonil

Digitaliseerimise valdkonna jõupingutuste edendamiseks ja deklaratsiooni eesmärkide saavutamise koordineerimiseks loodi perioodiks 2017–2020 ajutine digitaliseerimise valdkonna ministrite nõukogu MR-DIGITAL. Nõukogu koosneb Põhja- ja Baltimaade ministritest ja esindajatest ning edendab digitaliseerimist piirkonna riikides ja nende vahel. Selle kaks prioriteetset valdkonda on Põhja- ja Baltimaade ühtse digitaalse turu loomine ning uuenduslike digilahenduste edendamine.

Põhja- ja Baltimaad kuuluvad maailma kõige digitaliseeritumate ja uuenduslikumate riikide hulka, kuid selleks, et realiseerida oma täielikku potentsiaali, tuleb piirkonda täiendavalt integreerida ja edendada innovatsiooni. MR-DIGITAL töötab välja rahvusvahelisi lahendusi kõikide liikmesriikide kodanike ja ettevõtete probleemidele, edendab uuenduslikku tehnoloogiat ning aitab ettevõtjatel välja töötada uusi teenuseid piirkonna üksikisikutele ja ettevõtetele. Kõik see loob tingimused piirkonna potentsiaali realiseerimiseks.

Täpsemalt on fookuses:

  • piiriülesed digiteenused;
  • ettevõtetele suunatud digitaalsed uuendused;
  • ELi ühtse digitaalse turu rakendamine.

Valdkondade edendamiseks algatavad MR-DIGITAL ja liikmesriigid mitmesuguseid projekte, millest igaüht juhib üks riik, kuid mida koordineeritakse ja hallatakse koos MR-DIGITALi kaudu.

Kontakt

Grete Kodi by Barefoot Studios

Grete Kodi

nõunik

tel. 627 31 010
mob: +372 505 9223
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid