Loomeettevõtluse tugevdamine

Foto: Yadid Levy/norden.org

Loomeettevõtlus on ühelt poolt kunstiline looming, lisandväärtus, teisalt on see siiski äritegevus, mille eesmärk on kasum ja tootlikkus. Loomeettevõtjad soovivad oma äriga leiva lauale ja katuse pea kohale saada, teostades samal ajal oma sisemist kunstilist põlemist. Siin ilmnevadki tihti käärid: kunstilise loomingu ja äritegevuse ühendamine. Mõlemad on väga aja- ja ressurssinõudlikud.

Edukad loomeettevõtjad on kuldaväärt riikidele ja regioonidele. Nad toodavad uut ja põnevat, tugevdavad identiteeti, luues samal ajal töökohti ja tuues raha riigikassase. Seetõttu on oluline aidata kunstnikel, disaineritel jt loovisikutel areneda loomeettevõtjateks. Me loome pinnase, kus saab vahetada nii edulugusid kui ka muresid, tutvustame loomeettevõtluse trende, loome koostöövõrke, mis on hindamatud väikestele riikidele nagu Põhja- ja Baltimaad.

Teemadering on lai: äritegevusega alustamine alates ideest toimiva ettevõtteni, turundamine, rahastamine, välisturgudele sisenemine, ärimudelid, konkurentsivõime suurendamine jne.

2013. aastast teeme koostööd Soome Instituudiga Eestis ja Loov Eestiga loomemajanduse inspiratsiooni lühiseminaride korraldamisel.

2015. aasta sügisel korraldasime Põhja- ja Baltimaade loomemajanduse rahastamisfoorumi "Kas investeering loomeettevõttesse on loterii?", mis keskendus loomeettevõtete tootearenduse, innovatsiooni- ja ekspordivõimekuse tõstmisele rahastamisvõimaluste leidmise abil. Uurisime, kuidas saaksid alustavad loomeettevõtted oskuslikumalt kaasata investeeringuid ning aidata avalikul sektoril oma teenuste disainimisel mõista loometööstuse vajadusi.

Fotosid sündmustelt näeb meie pildigaleriist.

Artiklid loomeettevõtluse tugevdamisest

Kontakt

Grete Kodi by Barefoot Studios

Grete Kodi

nõunik

tel. 627 31 010
mob: +372 505 9223
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid