Esinejad: seminar "Brändi litsentseerimine"

Foorumi päis

 

Aeg: 21. november kell 10.00-13.20
Koht: Erinevate Tubade Klubi, Telliskivi 60-A1-65 Tallinn

Roleff Kråkström

Roleff Kråkström

Roleff Kråkström on ettevõtte Moomin Characters Ltd  tegevjuht, agentuuri Rights & Brands Agency asutaja ning veel mitme ettevõtte juhatuse esimees ja liige. Koos Sophia Janssoniga juhib ta muumitrollide maailma ja litsentsimisstrateegiat. Ettevõte on muumitrollide originaalillustratsioonide õiguste ja litsentside omanik. Muumitrollid on soomerootsi kirjaniku ja kunstniku Tove Janssoni loodud perekond valgeid ja ümaraid, suurekoonulisi trollilaadseid tegelasi, keda teatakse hästi üle kogu maailma.

Muumide lugu
https://www.moomin.com/en/licensing/
https://www.moomin.com/en/history/

Heikki Laaninen

Heikki Laaninen

Heikki Laaninen on laialdase rahvusvahelise taustaga brändingu ja litsentsimise asjatundja, kes on spetsialiseerunud loovtööstustele. Heikki alustas oma karjääri disainerina ühes Hollandi brändingu- ja disainiagentuuris, kus ta koostööprojektid klientidega hõlmasid nii üleilmset elustiili kujundamist kui ka ettevõtte tootemargi ehk brändi väljatöötamist. 2011. aastal liitus ta ettevõttega Rovio Entertainment, kus ta töötas litsentsimisjuhina ning kuulus auhinnatud Angry Birdsi litsentsimisprogrammi loonud ja ellu viinud töörühma koosseisu. Praegu töötab Heikki ettevõtte 5th Wave Brands tegevjuhi ja kaasasutajana. See on litsentsimis- ja brändikujunduse agentuur, mis on selgesti keskendunud Põhjamaise disaini, elustiili- ja moetootemarkide esindamisele, ning tegeleb tarbijatele suunatud toodete litsentsimise, intellektuaalomandiõiguste ja tootemarkide kujundamisega. Peale selle on ta ka loovtööstuste agentide ja juhtide ühenduse AGMA aseesimees.

5th Wave Brands on litsentsimis- ja tootemargikujunduse agentuur ning nõustamisettevõte, mille rajasid 2013. aastal ettevõtte Rovio Entertainment endised töötajad. Ettevõtte klientide skaala on lai, alustades üleilmsetest meelelahutusega seotud brändidest ning lõpetades Põhjamaiste elustiili- ja disainitootemarkidega. Aitame tootemarkidel täiustada oma intellektuaalomandiõigusi rahvusvahelistel turgudel, luues ja viies ellu ettevõtete litsentside ja intellektuaalomandiõiguste väljatöötamise strateegiaid. Keskendume peamiselt Aasia turgudele ja oleme saavutanud häid tulemusi tootemarkide edukal laiendamisel litsentsimise kaudu.

Kati Uusi-Rauva

Kati Uusi-Rauva

Kati Uusi-Rauva on Soomes tegutseva loovtööstuste agentide ja juhtide ühenduse AGMA (Agents and Managers in Creative Industries) juht. AGMA on paaril viimasel aastal tegelenud aktiivselt Põhjamaade tootemarkide litsentsimiskogukonna loomisega ning on ka rahvusvahelise litsentsimisettevõtete ühenduse LIMA (International Licensing Merchandisers’ Association) liige. Kati on tegelenud loovtööstuste äriarendusega alates 1990. aastate lõpust ning enne praegust ametikohta töötas ta mängude ja ürituste looja, sisu ostja, koolitaja, nõustaja ja konsultandina. Ta on ka ise ettevõtja. Hariduselt on Kati Uusi-Rauva kultuuriantropoloog.

Pirjo Jha

Pirjo Jha

Pirjo Jha on advokaadibüroo PWC advokaat. Ta on spetsialiseerunud intellektuaalse omandi küsimuste lahendamisele ning tegeleb igapäevaselt tehnoloogiasektori ettevõtete nõustamisega.

Enne PwC Legali meeskonnaga ühinemist töötas Pirjo advokaadibüroos Glimstedt. Lisaks Eestile, on Pirjo töötanud pikalt ka Saksamaal nii advokaadibüroodes kui ka Euroopa juhtivas rakendusteaduslikus Fraunhoferi Instituudis. Seal analüüsis ta erinevate riikide innovatsioonistrateegiaid, tehnosiirde läbiviimise võimekust ning uusi ärimudeleid intellektuaalse omandi kommertsialiseerimiseks. Oma igapäevases töös ühendab ta edukalt erialased teadmised rahvusvahelise töökogemusega.

Pirjo sai magistrikraadi Humboldti Ülikoolis Berliinis ning on Eesti Advokatuuri liige alates 2006. aastast.

Dan Mikkin

Dan Mikkin

Multidisainer. Brand Manuali ühe asutajana on täna keskendunud teenusdisainile. Töötab selle nimel, et asjad toimiks paremini. Tutvu lähemalt sellega, mida teeb Brand Manual: www.thebrandmanual.com.

 

 

Foorumi jalus

Kontakt

Grete Kodi by Barefoot Studios

Grete Kodi

nõunik

tel. 627 31 010
mob: +372 505 9223
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid