Konverents „Sõjapõgenike vastuvõtmisest kriisiolukorras lõimumiseni kohalikul tasandil“

27.05.2022
Madis Kanarbik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos Eesti kultuuriministeeriumi, Tartu ülikooli, Tartu Welcome Centre'i, Tartu linna, Rootsi saatkonnaga Eestis ning UNHCRi esindustega Põhjamaades ja Balti riikides korraldavad 27. mail 2022 Eesti Rahva Muuseumis Tartus rahvusvahelise konverentsi „Hädaolukorras vastuvõtust kohalikul tasandil lõimumiseni: parimad tavad Põhjamaades ja Balti riikides“.

Konverents võimaldab osalejatel jagada põgenike ja sisserändajate lõimimise kogemusi Põhjamaades ja Balti riikides. Lõimumisprobleemide olulisusest on andnud tõestust Ukrainas alanud sõjale järgnenud suur põgenike laine. Põhjamaade ja Balti riikide valitsuste, kohalike MTÜde ja avaliku sektori organisatsioonide esindajad tutvustavad oma koduriikide ja -organisatsioonide praktilist teadmist ning üldisi andmeid sisserände ja lõimumise kohta. Järgneb ühisarutelu. Konverents toimub hübriidvormis, tänu millele saab osaleda nii vahetult kohapeal kui ka veebi teel.

Loe lisaks