Konverents „Hariduse roll kohaliku tasandil lõimumisel“

24.10.2023
Madis Kanarbik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, Tartu Welcome Centre'i, Rootsi saatkonnaga Eestis ning UNHCRi esindustega Põhjamaades ja Balti riikides korraldavad 24. oktoobril 2023 KUMU kunstimuuseumis rahvusvahelise konverentsi „Hariduse roll kohaliku tasandil lõimumisel“.

Konverents annab võimaluse osalejatel jagada põgenike ja sisserändajate lõimimise kogemusi Põhjamaades ja Balti riikides. Keskendutakse hariduse rollile kohaliku tasandi lõimumisprotsessis ning senistele kogemustele ukraina sõjapõgenike lõimumisel Põhja- ja Baltimaades.

Põhjala ja Balti riikide valitsuste, kohalike omavalitsuste, teadusasutuste ja avaliku sektori organisatsioonide esindajad tutvustavad oma koduriikide ja -organisatsioonide praktilisi kogemusi ning andmeid sisserände ja lõimumise kohta. Konverents lõpeb ühisaruteluga. Konverentsi peaettekanne on haridus- ja teadusministrilt Kristina Kallaselt. Järgnevad ettekanded Rootsist, Soomest, Norrast, Lätist ja Leedust. Eestikeelsele haridusele ülemineku seniseid kogemusi tutvustab Narva Eesti Riigigümnaasiumi direktor Irene Käosaar.

Konverents on tasuta ja ingliskeelne.

Vaata lisainfot konverentsi kava ja registreerumise kohta siit.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid