Kohtumine Fääri saarte eduka tekstiilidisaineri Katrina I Geiliga

10.11.2009
Eesti
Grete Kodi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis kutsuvad Teid loomemajanduse teemalisele kohtumisele Fääri saarte tekstiilidisainer Katrina I Geiliga

teisipäeval, 10. novembril kell 15 Rotermanni kvartali Loovalas.

Geil on töötanud ettevõtlusosakonna projektijuhina Torshavni linnavalitsuses ja disainerina Londonis, korraldanud näitusi Põhjamaades ning olnud naisteajakirja Kvinna stilist. Tal on magistrikraad Designskoled Kolding'ist, kus ta spetsialiseerus kudumisele ja tegeles disainiprotsessi arendamisega. Oma väitekirja kaitses ta teemal "Uute meetodite arendamine disainiprotsessis, et leida innovatiivseid ideid kootud ülerõivaste valmistamiseks.“

Viimastel aastatel on Geil aktiivselt tegelenud loovettevõtlusega. Loojana peab ta rahvuskultuuri ja –identiteeti olulisimaks ressursiks oma loomingus ja selle turundamisel. Milline on Geili kui tekstiilidisaineri elufilosoofia, kuidas ta jõudis oma ettevõtte rajamiseni ja millisena ta näeb enda kui kunstniku tulevikku - see on huvitav teekond ja siiras lugu.

Geili ülesastumisele järgneb vabas vormis vestlus, kus sooja tee kõrvale saab ta käest küsida kõike alates töövõtetest kuni Fääri saarte ajalooni. Muidugi huvitab Geili ka Eesti tekstiilikunstnike ja -disainerite tegevus.

Oma tulekust andke palun teada hiljemalt 8. novembriks siin.

Katrina I Geil esineb ka Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse koostöös toimuval seminaril Viljandis 11. novembril.

Kohtumisega seotud küsimustele vastab meelsasti Grete Kodi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse nõunik: tel: 627 31 00 või e-post: grete (at) norden.ee.

Kohtumiseni!