Põhjamaade loovad lahendused: IV Eesti Innovatsiooni Aastakonverents INNOESTONIA 2009

13.11.2009
Eesti
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus kutsub Teid osalema 13. novembril 2009 innovatsiooniseminaril "Nordic Creative Solutions/Põhjamaade loovad lahendused", mis toimub IV Eesti Innovatsiooni Aastakonverents INNOESTONIA 2009 raames. Teile esinevad kaks innovaatorit: Marit Hoel (Norra) ja Pekka Heikkilä (Soome).

Lähemalt esinejatest

Marit Hoel, PhD on Norra teadusasutuse Korporatiivse Mitmekesisuse Keskus (Center for Corporate Diversity) tegevjuht ja asutaja. Keskus uurib mitmekesisust ettevõtetes ning tagab, et Norra ärimaastikul tunnustataks ja edendataks naiste pädevust. Alates 2003. aastast on Norra kaubandus- ja tööstusministeerium palunud keskusel analüüsida naiste osalust avalikes ja börsiettevõtetes.

Norras kehtib 2004. aastast seadus, mille kohaselt peavad börsiettevõtete juhatuses olema 40 protsenti liikmetest naised. Hiljutine Korporatiivse Mitmekesisuse Keskuse uurimus näitab, et seadusest tulenevalt on kõigest mõne aastaga tõusnud naiste osakaal juhatustes seitsmelt protsendilt 40,2-ni.

Kui seadus viis aastat tagasi kehtima hakkas, ennustasid uuringud, et ettevõtete pädevus langeb, firmad kaotavad investeeringuid ja ettevõtted kolivad isegi välismaale. "Vastupidiselt on haridustase märgatavalt tõusnud ning kõige enam on naisi juhatustesse kaasatud ettevõtetes, mida tegelikult kvoodiseadus ei puudutagi," kommenteeris Hoel uuringut. Lisaks sellele, et nüüd on Norras ettevõtete juhatuses enam kõrgharitud inimesi, on juhatusliikmete keskmine vanus langenud.

Enne Korporatiivse Mitmekesisuse Keskuse asutamist oli Hoel Norra Kõrghariduse Uurimusinstituudis teadusdirektor ja Oslos sotsiaaluuringute instituudis teadur. Aastal 2000 korraldas Hoel Norras esimese seminari "Juhtkond-Võrdsus-Mitmekesisus", kus ta tutvustas Norra ärinaiste pädevust. Hoel on kirjutanud mitmeid artikleid ja raamatuid naistest ja töötamisest. Aasta tagasi pälvis Hoel oma töö eest auhinna The World of Difference Award.

Pekka Heikkilä on innovaatilisi mobiiliteenuseid pakkuva ettevõtte Mobile Interactive Receptionist Services asutaja ja tegevdirektor. Mobile Interactive Receptionist Services pakub teiste seas innovaatilisi lahendusi nagu AXS360 ja VoxMox. Pakkumisel lähtub ettevõte tellija tootest või teenusest ja seob selle mobiilitelefoni võimalustega. Mobiililahendusi on võimalik rakendada teatripiletite soetamisest kuni reisipiletite ja restorani kohtade broneerimiseni. Nii saab näiteks kontserdipileti broneerimisel näha virtuaalseid vaateid erinevatest kohtadest saalis ja korraldaja samal ajal jälgida piletikontrollisüsteemi reaalajas.

Enne 1997. aastat, kui Heikkilä asus tööle tarkvaraarenduses, oli ta tuntud rokkmuusik ja helilooja. Ta ehitas Helsingisse ühe suurima muusikastuudio ning töötas Soome rokkmuusik Krika mänedžerina.

Koht: Salme Kultuurikeskus, Tallinn
Aeg: 10-12
Osavõtutasu: TASUTA terve konverents 12-13. november 2009, kui registreerite end meie seminarile. Konverentsi üldise hinnakirjaga saate tutvuda siin.
Registreerumine: tähtaeg 7. november. Registreeruda saate siin.
Konverentsi päevakava
leiate siit.
Esinejate nimekirja ja tutvustused leiate siit.

Küsimustega InnoEstonia 2009 konverentsist palume pöörduda: Piret Potisepp, InnoEstonia 2009 peakorraldaja, tel: 617 7161 või e-post: piret (at) innoeurope.eu