Näitus "Hoiame kokku!" ehk keskkonnasõbralikud Eesti linnad tulevikus

20.11.2009 kuni 17.02.2010
Viru keskus
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Alates 20. novembrist 2009 on Tallinnas Viru Keskuse bussiterminalis võimalik osa saada sotsiaalse sõnumiga näitusest "Hoiame kokku!". Fotolugude koondteemaks on tuleviku Eesti linnad, kus rakenduvad erinevad keskkonnasäästlikud ideed ja projektid. Piltidel kujutatakse tulevikustsenaariume Eesti linnaruumis ja linnainimeste igapäevategevuses, kasutades selleks erinevaid foto ja joonistuse kombinatsioone.

Näituse loojad Helena Uri ning Kadri Laugas iseloomustavad näitust järgmiselt: "Ka Eestis on aina sagedamini arutletud keskkonna- ja ressursisäästliku arengu teemadel ning roheline mõtteviis juurdub aina enam nii linna- kui ka maainimeste seas. Siiski võib ka seda teemat käsitledes põrkuda paljude sügavalt kinnistunud eelarvamustega. Näiteks võidakse keskkonnasäästlikku mõtteviisi pidada marginaalsete huvigruppide kinnisideeks. Tihti peetakse rohelise maailmavaatega inimesi veidrikeks. Seega vajab keskkonnasäästlik mõtteviis endiselt harjutamist ja harjumist."

Fotolugudes püütaksegi vastata küsimusele, kas linn, linnainimene ja keskkonnasäästlik areng ning roheline mõtteviis sobivad kokku? Tulevikuideede teostuse heaks näiteks ja ka näituse ideemootoriks on Rootsis edukalt toimiv projekt SymbioCity. Projektis osalevad terved linnad ja linnaosad, kus kogu linnatervik nii suures plaanis kui ka iga indiviidi tasandil eraldi lähtub keskkonnasäästlikkuse põhimõtetest. Keskkonnasäästlikkus ja jätkusuutlikkus on ka Rootsi eesistumise prioriteedid.

Näituse korraldab Euroopa Komisjonis Esindus Eestis koostöös Rootsi Suursaatkonna ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis.