Kaasahaarav Islandi lastefilm "Levist väljas"

27.11.2009 kuni 14.01.2010
Eesti
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Alates 27. novembrist 2009 linastub aastalõppu ja koolivaheajale ideaalset sobiv koguperefilm – LEVIST VÄLJAS! Auhinnatud ja kaasakiskuv seiklus Islandi maagilises looduses ei jäta kedagi külmaks!

Väike poiss Kalli elab koos emaga Reykjavikis ning veedab enamuse ajast internetis, teleka ees või oma mobiiltelefoniga rääkides. Seetõttu ei ole talle just väga meeltmööda sõita jõuludeks isa juurde, kes elab kaugel maakohas saare põhjaosas. Asjad aga osutuvad isegi halvemaks, kui Kalli oleks osanud oodata: tema kasuõde on tõeline nuhtlus, jääkarud ja hundid hulguvad väljas ringi ja tagatipuks puudub seal levi. Elu kaugel maailmanurgas vastandab Kalli "reaalse elu" väljakutsetega. Üsna pea saab poisil sellest elust kõrini ning ta otsustab põgeneda – keset talve, mil Islandil valitsevad ekstreemsed loodusjõud ja karm reaalsus. Kalli leiab end eksinuna keset lumetormi –  telefonilevita ning kohtub jääkaruga. Ümbruskond ei ole tulvil ainult müstilist reaalsust vaid ka kujuteldavaid ja väljamõeldud tegelasi. Otsides varju vanas mahajäetud talus, kohtub Kalli tõelise kummitusega. Ainult kummitus pelgab eelkõige hoopis Kallit!

Film sõprusest ja perekondlikeset väärtustest. "Levist väljas" on soe ja kaasahaarav Islandi uusversioon traditsioonilisest Põhjamaade kino lastefilmist.

Režissöör Ari Kristinsson; osades: Bergthor Thorvaldsson, Thordis Hulda Arnadottir, Arni Beinntein Arnason.

Linastuse ajad Tallinnas, Artise väikeses saalis Solarise keskuses, Estonia pst 9: 7., 8., 9., 10. detsember 2009 kell 12, 13.30, 15.30, 17.30.

Rohkem infot filmist ja Kinobussi kinokava leiab siit.

Küsimustele filmist ja kinokavast vastab Kinobuss.