Avastamata Põhjala maitse ehk kogu tõde lõhest

08.12.2009
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjala MaitseViimastel aastatel on Põhjamaad üllatanud maailma oma suurepärase kokakunstiga. Äkitselt on pisike piirkond tõusnud maailma juhtivate köökide sekka.

Milles peitub Põhjala köögi eripära? Mis on selle veetluse võti: lihtsus, toodete mitmekesisus või need koos? Kas Põhjala köögi tõuseva populaarsuse taga võib olla tõsiasi, et sealsed elanikud huvituvad üleüldse enam toidukultuurist ning eriliste huvitavate toitude meisterdamisest?

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Leedu esindus on kutsunud oma kontorisse Leedu kokad, kes käisid praktikal parimates Põhjamaade restoranides. Koos avastatakse Põhjala maitset, üritust juhib ajakirja Geras skonis (Hea Maitse) toimetaja Rasa Sceponiene.

Külalised usuvad, et Leedu kokkadel on õppida palju põnevat Põhjala toidust ning kes teab, ehk ühel päeval tõuseb ka Leedu köögikunst maailma tippu.

Üritus on tasuta.

Aeg: 8. detsember 2009 kell 18
Koht: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Leedus, Didzioji tänav 5, Vilnius
Kontakt: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Leedus tel +370 5 212 22 11, e-post info (at) norden.lt, www.norden.lt/2tuesday