Projektikonkurss "Uurimisreis Läänemerel"

21.12.2009
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Erialadevaheline uurimisreis Läänemerel kutsub Soome ja Eesti kunstiinimesi imetlema ja uurima Läänemerd, sellega seotud loodusnähtusi ja oma isiklikku suhet muutuva merega. Kunsti ja teadust ühendavate projektide taotlusi võetakse vastu kuni 21. detsembrini. Konkursi tulemusel välja valitud kunstiprojektid teostatakse 2010. aastal ning neid tutvustatakse Turu 2011. aasta kultuuripealinna programmi raames.

Projektide eest vastutavad Capsula ja Suomen biotaiteen seura ry.

Capsula erialadevahelistel uurimisreisidel imetletakse ja uuritakse loodusnähtusi isiklike kogemuste põhjal. Sinna kutsutakse kunstnikke, teadlasi ja teisi kultuuritegelasi tegutsema kunsti ja teaduse kokkupuutepiiril. Projekti raames luuakse uusi teoseid ning innustatakse publikut osalema erinevates loovprotsessides. Reisimine aeglasel ja keskkonda vähekoormaval liikumisviisil on uurimisreiside oluline osa. Projekti kaudu soovitakse kiire lennu-, rongi- ja autosõidu asemel pöörata tähelepanu teistele võimalikele liikumisviisidele. Süstad, õhupallid, purjekad, mereuurimislaevad või sõudepaadid on vaid mõned näited võimalikest meresõiduvahenditest, mida kunstiteemalisel uurimisreisil osalejad võivad merel liikumiseks kasutada.

Uurimisreiside kaudu soovitakse pöörata tähelepanu imelistele sündmustele looduses. Küsimus on selles, kas meid ümbritsevas looduses aset leidvad nähtused võiksid huvitada tänapäeva märulifilmide ja arvutimängude maailmas elavaid inimesi. Kas loodusnähtuste kaudu kogetud positiivsed ja vaatemängulised elamused aitavad hoida ja austada loodust paremini kui pidev saaste mõõtmine ning tänapäeva kohustustest ja määrustest tulvil suhted keskkonnaga? Kas kunsti abil on võimalik tekitada inimestes huvi loodusega tutvumise ja selle kaitsmisega tegelemise vastu?

Loe lähemalt eesti keeles siin ja inglise keeles siin.

Lisateave: Ulla Taipale, e-post: ulla (at) capsula.org.es ning tel: 040 511 0214 või 34 65 379 5456