Keskkonnakuu ETVs ja ETV2s

01.05.2010 kuni 31.05.2010
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Mai on rahvusvaheline keskkonnakuu, mille raames näitab ETV ja ETV2 koostöös Eesti keskkonnaministeeriumi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusega temaatilisi dokumentaalfilme ja -sarju. Kanalid keskenduvad rohkem keskkonnaprobleemidele, aga ka visioonidele keskkonnasäästlikuma ja loodussõbralikuma elukeskkonna loomisest.

Muu hulgas jõuab vaatajateni Soome 12-osaline sari "Mõõt on täis" (Mitta on täysi, 2009), mis heidab värske pilgu elulistele keskkonnateemadele - luubi all on näiteks liiklusvahendite keskkonnasäästlikus, liha tööstusliku tootmise eri aspektid, tuuleenergia plussid ja miinused ning palju muud.

"Mõõt on täis" on eetris pühapäeviti kell 10.50 ETV2-s, kordus ETV-s teisipäeva pärastlõunal.

Sarjas käsitlevatest teemadest annavad parema ülevaate lühikirjeldused:
(7. osa, 16. mai) Elektriautodest ja muust
Mida uut ja huvitavat on automaailmal varuks keskkonnasõbralikult meelestatud inimestele?

(8. osa) Vägikaikavedu Hiinaga
Sarja tegijatel õnnestus leida kaks tekstiilitootjat Saksamaal ja Soomes, kes on veendunud kodumaal tootmise võimalikkuses ajal, mil enamik konkurentidest kasutab odavat välismaist tööjõudu. Samas võib leida märke sellest, et Hiina ei lepi enam odava tööjõu pakkuja staatusega, vaid on asunud rahavooge enda kasuks kallutama.

(9. osa ) Kerguse raskus
Tuuakse välja moekate lahjade toidukaupade voorused ja puudused ning lastakse ühel soome perel eksperimendi korras kuu aega toituda eranditult rasva- ja suhkruvabadest toodetest. Uuritakse, kas lahja toidu söömine on lahendus 20 protsendile riigi elanikest, kes vaevlevad ülekaalulisuse küüsis.

Loe lähemalt keskkonnakuu programmist ETV-s ja ETV2-s ning vaata treilereid siin.

Põhjamaade koostööst keskkonna-, energia- ja kliimateemadel saab rohkem infot ammutada siin.

Küsimustele vastavad:
- Marje Jurtšenko, ETV2 peatoimetaja, tel 628 4635 või e-post marje.jurtshenko (at) err.ee.
- Madis Tilga, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse nõunik, tel 627 31 03 või e-post madis.tilga (at) norden.ee.